Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WALKI Z UBÓSTWEM został ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Obchodzony jest co roku w dniu 17 października.

W naszej szkole spotykamy się w tym dniu po to, żeby uświadomić sobie, jak trudne jest życie ludzi dotkniętych biedą. Zastanowić się nad tym jak możemy im pomóc. Nawet drobne gesty wsparcia z naszej strony mogą zmienić ich życie. W tym roku chcemy za pośrednictwem UNICEF przekazać uczniom na dotkniętej wojną Ukrainie pakiet najpotrzebniejszych przyborów szkolnych pod nazwą „Szkoła w pudełku”. Szkoła jest bowiem miejscem, gdzie młody człowiek ma szansę pokonać nierówności wynikające z pochodzenia, czy biedy. Edukacja jest przepustką do lepszego życia. Zachęcamy serdecznie wszystkich do wsparcia tego szczytnego celu.

CZYŃMY WSPÓLNIE DOBRO!!!

Możesz również polubić…

Translate »
Skip to content