Praktyki w hotelach

ROK SZKOLNY 2022/2023

INTERCONTINENTAL

Klasa 2c odbywa praktyki wspomagane w hotelu InterContinental. Uczniowie wykonują prace pomocnicze w kuchni hotelowej i magazynach. Realizują takie zadania jak: polerowanie naczyń, składanie serwetek, przygotowanie zestawów produktów, selekcja pościeli i ręczników, odwieszanie i wydawanie uniformów, prace porządkowe w magazynach.


O3HOTEL

Praktyki w Hotelu 03, to sama przyjemność. Uczniowie z klasy 3z świetnie dają sobie radę ze zleconymi zadaniami. A co robią? Czego się uczą? 🙂 samych praktycznych rzeczy: wycierania stolików, parapetów, półek, układania rzeczy, zanoszenia naczyń do kuchni, odkurzania, obsługi wyciskarki soków, zmiany i sortowania pościeli, jak również współpracy ze sobą oraz innymi pracownikami w hotelu w powierzonych zadaniach. A jeśli mają trochę wolnego czasu po pracy, to…  ćwiczą w hotelowym patio swoje umiejętności sportowe grając w piłkarzyki! 🙂


Uczniowie klasy 2a i dwóch uczniów z klasy 1c realizowali praktyki wspomagane w o3Hotel. Praktykanci wykonywali prace porządkowe w restauracji, pokojach i na korytarzach. W restauracji sprzątali stoliki, odwozili naczynia i wyrzucali odpady zgodnie z zasadami segregacji. W pokojach zdejmowali brudną pościel i składali łóżka. Na korytarzach odkurzali, myli drzwi i listwy przypodłogowe. Dodatkowo wykonywali drobne prace na rzecz Warszawskiego Zoo, pomagając w przygotowaniu trasy zwiedzania dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnością intelektualną. Uczniowie w trakcie praktyk uczyli się zachowywać w nowych sytuacjach społecznych, rozwijali koordynację ruchową i wytrwałość. Nauczyli się wykonywać prace porządkowe zgodnie z zasadami BHP.


HOTEL ARCHE

Klasa 2d/3d odbywa praktyki w hotelu Arche na ul. Puławskiej w Warszawie. Uczniowie zajmują się tam sprzątaniem i porządkowaniem obiektu, wycieraniem kurzu z obrazów, tabliczek numerowych pokoi, lamp korytarzowych, klatek schodowych. Do ich zadań należy też utrzymanie porządku w hotelowej siłowni. Klasa utrzymuje również porządek w pokojach hotelowych: wyciera kurze, czyści drzwi i ramy ościenne, myje lustra.


HOTEL IBIS OSTROBRAMSKA

Uczniowie klasy 2p odbywali praktyki wspomagane w hotelu Ibis Ostrobramska. W ramach praktyk uczniowie wykonywali prace porządkowe. Sprzątali w pokojach: odkurzali, ścierali kurze, zdejmowali brudną pościel, wyrzucali śmieci, uzupełniali wodę. Odkurzali korytarze i schody, myli drzwi, progi i listwy przypodłogowe. Sprzątali magazyny, szatnie pracownicze i otoczenie hotelu.


HOTEL IBIS CENTRUM

Klasa 1c odbywa praktyki wspomagane w hotelu Ibis Centrum. Ich głównym zadaniem jest praca na zapleczu kuchennym. Uczniowie pracują na zmywaku: porządkują naczynia, układają w zmywarce, wykładają czyste naczynia. Klasa pomaga w przygotowywaniu produktów do posiłków: myją owoce i warzywa, osuszają je, kroją, siekają, wybijają i obierają jajka. Przygotowują też półmiski z wędlinami i serami.


Praktyki wspomagane- czerwiec 2022, kl. 1d, 3d


Możesz również polubić…

Translate »
Skip to content