Praktyki w hotelach

HOTEL O3

Klasa 1a/3d w roku szkolnym 2023/24 realizuje praktyki w hotelu O3. Podczas praktyk wykonują różnorodne czynności: sprzątają pokoje, sortują pościel i ręczniki oraz nawlekają pościel, wycierają kurze, odkurzają korytarze. Po ciężkiej pracy zawsze czeka na nas wspólne śniadanie z pracownikami hotelu.

Klasa 3b w roku szkolnym 2023/24 realizuje praktyki w hotelu O3. Podczas praktyk sprzątają pokoje, sortują pościel i ręczniki oraz nawlekają pościel dla następnych gości. Po ciężkiej pracy jedzą śniadanie pracownicze w restauracji ze wszystkimi pracownikami.

HOTEL IBIS OSTROBRAMSKA

Klasa 2c w roku szkolnym 2023/24 realizuje praktyki w hotelu IBIS Ostrobramska. Podczas praktyk sprzątają pokoje, korytarze, klatki schodowe, wycierają kurze, odkurzają. Po ciężkiej pracy jedzą poczęstunek.

HOTEL IBIS CENTRUM

Klasa 2b w roku szkolnym 2023/24 realizuje praktyki w hotelu IBIS Centrum. Podczas praktyk wykonują różnorodne czynności. Rozpoczynając od sprzątania po szykowanie śniadań dla gości. Szykują naczynia, używają próżni do pakowania produktów, ale również robią zawody w ilości rozbitych jajek do jajecznicy.

HOTEL NOVOTEL

Młodzież z klasy 3a w roku szkolnym 2023/24 porządkuje pokoje w hotelu. Uczniowie w dwójkach przygotowują pokój na przyjście gości. Zdejmują brudną pościel, nakładają czystą, odkurzają i myją sprzęty, wynoszą śmieci. Dodatkowo sprzątają łazienkę. Umiejętności zdobyte na praktykach na pewno przydadzą się w dorosłym życiu.

Serdecznie dziękujemy za współpracę podczas praktyk wspomaganych Panu dyrektorowi Jarosławowi Figatowi, Zastępcy dyrektora Panu Bogdanowi Niewiarowskiemu, Pani Ewie, Pani Hannie oraz wszystkim innym wspaniałym pracownikom Hotelu Ibis Warszawa Ostrobramska❤️ którzy opiekowali się nami i zapewniali nam prace dzięki której mogliśmy rozwijać nasze umiejętności 😊

Ibis Ostrobramska

INTERCONTINENTAL

Klasa 2c odbywa praktyki wspomagane w hotelu InterContinental. Uczniowie wykonują prace pomocnicze w kuchni hotelowej i magazynach. Realizują takie zadania jak: polerowanie naczyń, składanie serwetek, przygotowanie zestawów produktów, selekcja pościeli i ręczników, odwieszanie i wydawanie uniformów, prace porządkowe w magazynach.

O3HOTEL

Praktyki w Hotelu 03, to sama przyjemność. Uczniowie z klasy 3z świetnie dają sobie radę ze zleconymi zadaniami. A co robią? Czego się uczą? 🙂 samych praktycznych rzeczy: wycierania stolików, parapetów, półek, układania rzeczy, zanoszenia naczyń do kuchni, odkurzania, obsługi wyciskarki soków, zmiany i sortowania pościeli, jak również współpracy ze sobą oraz innymi pracownikami w hotelu w powierzonych zadaniach. A jeśli mają trochę wolnego czasu po pracy, to…  ćwiczą w hotelowym patio swoje umiejętności sportowe grając w piłkarzyki! 🙂

Uczniowie klasy 2a i dwóch uczniów z klasy 1c realizowali praktyki wspomagane w o3Hotel. Praktykanci wykonywali prace porządkowe w restauracji, pokojach i na korytarzach. W restauracji sprzątali stoliki, odwozili naczynia i wyrzucali odpady zgodnie z zasadami segregacji. W pokojach zdejmowali brudną pościel i składali łóżka. Na korytarzach odkurzali, myli drzwi i listwy przypodłogowe. Dodatkowo wykonywali drobne prace na rzecz Warszawskiego Zoo, pomagając w przygotowaniu trasy zwiedzania dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnością intelektualną. Uczniowie w trakcie praktyk uczyli się zachowywać w nowych sytuacjach społecznych, rozwijali koordynację ruchową i wytrwałość. Nauczyli się wykonywać prace porządkowe zgodnie z zasadami BHP.

HOTEL ARCHE

Klasa 2d/3d odbywa praktyki w hotelu Arche na ul. Puławskiej w Warszawie. Uczniowie zajmują się tam sprzątaniem i porządkowaniem obiektu, wycieraniem kurzu z obrazów, tabliczek numerowych pokoi, lamp korytarzowych, klatek schodowych. Do ich zadań należy też utrzymanie porządku w hotelowej siłowni. Klasa utrzymuje również porządek w pokojach hotelowych: wyciera kurze, czyści drzwi i ramy ościenne, myje lustra.

HOTEL IBIS OSTROBRAMSKA

Uczniowie klasy 2p odbywali praktyki wspomagane w hotelu Ibis Ostrobramska. W ramach praktyk uczniowie wykonywali prace porządkowe. Sprzątali w pokojach: odkurzali, ścierali kurze, zdejmowali brudną pościel, wyrzucali śmieci, uzupełniali wodę. Odkurzali korytarze i schody, myli drzwi, progi i listwy przypodłogowe. Sprzątali magazyny, szatnie pracownicze i otoczenie hotelu.

HOTEL IBIS CENTRUM

Klasa 1c odbywa praktyki wspomagane w hotelu Ibis Centrum. Ich głównym zadaniem jest praca na zapleczu kuchennym. Uczniowie pracują na zmywaku: porządkują naczynia, układają w zmywarce, wykładają czyste naczynia. Klasa pomaga w przygotowywaniu produktów do posiłków: myją owoce i warzywa, osuszają je, kroją, siekają, wybijają i obierają jajka. Przygotowują też półmiski z wędlinami i serami.

Praktyki wspomagane- czerwiec 2022, kl. 1d, 3d