Ogłoszenia


ramka pomocowa

‼️🏆 To ostatnie dni, kiedy możemy głosować na Najlepsze Przedsiębiorstwo Roku w Konkursie [eS] im. Jacka Kuronia. Wśród wyróżnionych za działania łączące misję społeczną z działalnością ekonomiczną jest Fundacja Leny Grochowskiej! Już tylko do 16 listopada można oddać swój głos na stronie👉https://glosowanie.konkurs-es.pl/ Konkurs ma na celu wyróżnienie i uhonorowanie przedsiębiorstw, które skutecznie łączą cele społeczne z ekonomicznymi, przyczyniając się do rozwoju i dobrobytu społeczności lokalnych. Wyróżnione projekty stanowią inspirację dla innych, a ich dobre praktyki mogą być wykorzystane w innych regionach kraju. W tym roku odbywa się po raz 12 i jest najważniejszym tego typu wyróżnieniem w branży ekonomii społecznej.

💪Liczymy na wasze wsparcie I już teraz dziękujemy za każdy oddany głos.

konkurs na najlepsze przedsiębiorstwo społeczne

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech zapraszają na specjalną lekcję biznesu i zarządzania z udziałem Steve’a Wozniaka – menedżera, przedsiębiorcy, mentora, współzałożyciela firmy Apple, będącej jednym z najbardziej rozpoznawalnych przedsiębiorstw technologicznych na świecie. Już od dziś uczniowie i nauczyciele mogą na swoich zajęciach lekcyjnych skorzystać z wiedzy i doświadczenia jednego z gigantów Doliny Krzemowej. Jesteśmy przekonani, że zajęcia te będą dla młodych ludzi bezcenną inspiracją, jak rozwijać swoje pasje i talenty. Lekcja jest dostępna na stronie www.gov.pl/biz. Więcej informacji o lekcji znajda Państwo także na naszej stronie
Biuro Ministra
Ministerstwo Edukacji i Nauki 

UWAGA – POMOC MATERIALNA DLA UCZNIÓW!

Uczniom mieszkającym na terenie Warszawy przysługuje możliwość ubiegania się o pomoc materialną o charakterze socjalnym w formie stypendium szkolnego i zasiłku szkolnego – realizowana jest ona przez Ośrodki Pomocy Społecznej, zgodnie z miejscem zamieszkania rodziny.

Pomoc finansową może dostać uczeń, który znajduje się w trudnej sytuacji spowodowanej: niskim dochodem na osobę w rodzinie, wielodzietnością rodziny lub niepełną rodziną, występowaniem w domostwie: bezrobocia, niepełnosprawności, choroby ciężkiej, długotrwałej lub nieuleczalnej, alkoholizmu, narkomanii lub życiowej spowodowanej zdarzeniem losowym.

Wysokość wsparcia finansowego wynosi miesięcznie od 99,20 zł do 248 zł.

W okresie od 1 września do 15 września rodzice uczniów mogą składać wnioski o przyznanie pomocy w formie stypendium szkolnego dla dziecka do ośrodków pomocy społecznej.

Zasiłek szkolny przysługuje uczniowi, który jest przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego. Wysokość zasiłku szkolnego wynosi jednorazowo do 620 zł i jest świadczeniem pieniężnym.

Szczegółowe informacje oraz wnioski dostępne są na stronie: https://wsparcie.um.warszawa.pl/pomoc-materialna-dla-ucznia2

Dla uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej istnieje również możliwość ubiegania się o zwolnienie z opłat za obiady w szkole. Wniosek można pobrać od wychowawcy, pedagoga lub w sekretariacie szkoły.

___________________________________________________________________________

Zachęcamy do udziału w projekcie „Pełnosprawni w pracy – ogólnopolski kompleksowy program aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami”, realizowanym przez  Kontraktor Sp. z o.o.

CELEM PROJEKTU JEST: zwiększenie poziomu zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami w wieku 18+.

Grupę docelową stanowią osoby, spełniające łącznie następujące kryteria kwalifikujące:
a) wiek 18 lat i więcej,
b) status osoby z niepełnosprawnościami ,
c) status osoby bezrobotnej lub biernej zawodowo ,
d) zamieszkanie na terenie całej Polski .

Projekt przewiduje następujące formy wsparcia, jednakże dokładny ich zakres zostanie indywidualnie dostosowany do potrzeb Uczestnika i Uczestniczki, a poniższy zakres nie jest listą zamkniętą i może zostać rozszerzony o inne formy pomocy, adekwatnie do zdiagnozowanych potrzeb i założeń określonych w IPD Uczestników i Uczestniczek:

1) opracowanie Indywidualnego Planu Działania
2) doradztwo zawodowe/ poradnictwo zawodowe
3) poradnictwo psychologiczne
4) pośrednictwo pracy
5) szkolenia zawodowe
6) staż zawodowy
7) zatrudnienie wspomagane

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w Projekcie zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami firmy: telefonicznie pod numerami 502187430, 515747886 lub osobiście, w siedzibie firmy przy ulicy Czerniakowskiej 71 pok. 517 w godzinach 10-14.

ulotka projektu

Bravo

Szanowni Państwo

Uczniowie SPdP w sali 79 „Biuro z klasą” chętnie wykonają zlecenie ksero albo wydruków, pod moim kierunkiem.

Można zostawić u nas materiały i kurier biurowy po wykonaniu zlecenia dostarczy w odpowiednie miejsce do Państwa sali.
Czas realizacji zamówienia ok. 1 godziny lekcyjnej.
To działania uczniów więc muszą mieć czas na wykonanie.

Zapisane dokumenty np.: na pendrive albo wysłane mailem możemy wydrukować na kolorowej kartce A4, w ramach oszczędności tuszu a nie na kolorowym tle (który pochłania dużo więcej tonera)

Niestety, nie drukujemy zdjęć i dokumentów w całości pokrytych kolorem, ponieważ to za droga sprawa. Dodatkowo zdjęcia wychodzą z tej drukarki bardzo ciemne, nieładne.

Świadczymy usługi:
– ksero i druk A4
– cięcie gilotyną,
– laminowanie A4 i A3
– bindowanie

Zapraszamy do BIURA Z KLASĄ
uczniowie SPdP i Anna Pogorzelska


poniedziałek – 13:15 – 15:05
wtorek – 8:00- 12:15
Środa – 8:00- 14:10
czwartek – 8:00- 11:30
piątek – 8:00- 13:15


Informacja dla Rodziców dotycząca nieodpłatnego leczenia  stomatologicznego w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci SPZOZ 

Szanowni Państwo,
informujemy, że w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci SPZOZ przy ulicy Kopernika istnieje możliwość leczenia stomatologicznego dla młodzieży z niepełnosprawnościami w ramach NFZ, również w znieczuleniu ogólnym.
Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie:

https://liblink.pl/78JzJ9XNDs


PIKONI-Punkt Informacyjno-Koordynacyjny dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

do pobrania


Translate »
Skip to content