Ogłoszenia

Szanowni Państwo,

Nasza szkoła Branżowa Szkoła I stopnia Specjalna nr 54 bierze udział w plebiscycie ❝𝐒𝐙𝐊𝐎Ł𝐀 𝐑𝐎𝐊𝐔 𝟐𝟎𝟐𝟑❞

➡️🔹️Plebiscyt ❝𝐒𝐙𝐊𝐎Ł𝐀 𝐑𝐎𝐊𝐔 𝟐𝟎𝟐𝟑❞, to coroczna inicjatywa, której celem jest wyłonienie najlepszych placówek ponadpodstawowych w miastach wojewódzkich.

Wybór zwycięskiej szkoły odbywa się na podstawie 𝗴ł𝗼𝘀𝗼𝘄𝗮𝗻𝗶𝗮, w którym biorą udział uczniowie, nauczyciele oraz rodzice i znajomi.

➡️🔹️Głosowanie trwa od 6 marca 2023 roku do 26 marca 2023 roku.

Swój glos należy potwierdzić w mailu.

➡️🔹️️ Nagrodą dla trzech najlepszych szkół w danym mieście jest ❝𝐙𝐍𝐀𝐊 𝐉𝐀𝐊𝐎Ś𝐂𝐈 „𝐒𝐳𝐤𝐨ł𝐚 𝐑𝐨𝐤𝐮 𝟐𝟎𝟐𝟑❞ oraz konto premium na portalu WaszaEdukacja.pl.

😊𝗦𝗲𝗿𝗱𝗲𝗰𝘇𝗻𝗶𝗲 𝘇𝗮𝗰𝗵ę𝗰𝗮𝗺𝘆 𝗱𝗼 𝘂𝗱𝘇𝗶𝗮ł𝘂 𝘄 𝗴ł𝗼𝘀𝗼𝘄𝗮𝗻𝗶𝘂.

Z pozdrowieniami, E. Kostrzewa

Plebiscyt dostępny jest pod adresem:

https://waszaedukacja.pl/szkola-roku

https://waszaedukacja.pl/szkola-roku/warszawa/szkoly-srednie

𝗕𝗿𝗮𝗻ż𝗼𝘄𝗮 𝗦𝘇𝗸𝗼ł𝗮 𝗜 𝘀𝘁𝗼𝗽𝗻𝗶𝗮 𝗦𝗽𝗲𝗰𝗷𝗮𝗹𝗻𝗮 𝗡𝗿 𝟱𝟰

𝘂𝗹. 𝗗ł𝘂𝗴𝗮 𝟵, 𝟬𝟬-𝟮𝟯𝟴 𝗪𝗮𝗿𝘀𝘇𝗮𝘄𝗮


Fundacja_KS_Pogon_Warszawa

Szanowni Państwo,

Fundacja Klub Sportowy Pogoń Warszawa we współpracy z PZU Futbol Plus 20.11.2022 zaczyna prowadzić bezpłatne treningi piłki nożnej dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami ruchowymi i umysłowymi (lekki i umiarkowany stopień niepełnosprawności / choroby neurologiczne, ruchowe, intelektualne). 

Trenujemy w każdą niedzielę od 16.00 do 17.30 pod balonem przy ul. Remiszewskiej 40 w Warszawie (SP nr 114). Zapewniamy darmowy strój piłkarski dla każdego dziecka: koszulkę z logo, spodenki i getry.

Fundacja Klub Sportowy Pogoń Warszawa
Prezes Zarządu Aliaksandr Kushner
ul. Broniewskiego 101/187, 01-877 Warszawa, Polska


UWAGA – POMOC MATERIALNA DLA UCZNIÓW!

Uczniom mieszkającym na terenie Warszawy przysługuje możliwość ubiegania się o pomoc materialną o charakterze socjalnym w formie stypendium szkolnego i zasiłku szkolnego – realizowana jest ona przez Ośrodki Pomocy Społecznej, zgodnie z miejscem zamieszkania rodziny.

Pomoc finansową może dostać uczeń, który znajduje się w trudnej sytuacji spowodowanej: niskim dochodem na osobę w rodzinie, wielodzietnością rodziny lub niepełną rodziną, występowaniem w domostwie: bezrobocia, niepełnosprawności, choroby ciężkiej, długotrwałej lub nieuleczalnej, alkoholizmu, narkomanii lub życiowej spowodowanej zdarzeniem losowym.

Wysokość wsparcia finansowego wynosi miesięcznie od 99,20 zł do 248 zł.

W okresie od 1 września do 15 września rodzice uczniów mogą składać wnioski o przyznanie pomocy w formie stypendium szkolnego dla dziecka do ośrodków pomocy społecznej.

Zasiłek szkolny przysługuje uczniowi, który jest przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego. Wysokość zasiłku szkolnego wynosi jednorazowo do 620 zł i jest świadczeniem pieniężnym.

Szczegółowe informacje oraz wnioski dostępne są na stronie: https://wsparcie.um.warszawa.pl/pomoc-materialna-dla-ucznia2

Dla uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej istnieje również możliwość ubiegania się o zwolnienie z opłat za obiady w szkole. Wniosek można pobrać od wychowawcy, pedagoga lub w sekretariacie szkoły.


MAZOWIECKI URZĄD WOJEWÓDZKI W WARSZAWIE
RZECZNIK PRASOWY
WOJEWODY MAZOWIECKIEGO

KOMUNIKAT PRASOWY, 5 września 2022 r.

___________________________________________________________________________

Jesienne szczepienie lisów na terenie województwa mazowieckiego

Od 10 do 24 września 2022 r. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii z udziałem Powiatowych Lekarzy Weterynarii przeprowadzi jesienną akcję szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie całego województwa mazowieckiego. Szczepionka będzie wykładana ręcznie oraz zrzucana z samolotów na lasy, pola i łąki. Przynęty ze szczepionką nie wolno dotykać. Zwierzęta nie przyjmą tych z zapachem człowieka. Przez dwa tygodnie od wyłożenia szczepionki należy zachować ostrożność podczas wyprowadzania zwierząt.

Szczepienie wykonuje się przy użyciu doustnej szczepionki LYSVULPEN umieszczonej we wnętrzu przynęty, w kształcie krążka koloru brunatno-zielonego o zapachu rybnym. Zrzuty oraz wyłożenie ręczne nie obejmują zbiorników wodnych, dróg i terenów zabudowanych. Szczepionka uodparnia wyłącznie lisy.

Każdy, kto miałby styczność ze szczepionką powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem medycyny. Należy także zwrócić uwagę na domowe czworonogi, których ewentualny kontakt z preparatem należy zgłosić lekarzowi weterynarii.

Lis jest zwierzęciem wolno żyjącym, najbardziej podatnym na zakażenie wirusem wścieklizny. Regularne szczepienia zmniejszają ryzyko zachorowań.

W ubiegłym roku Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował łącznie o 110. przypadkach wścieklizny u zwierząt nie tylko tych dziko żyjących, ale też domowych, np. kotów. Natomiast w 2022 roku potwierdzono 30 przypadków.

Akcja szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie przeprowadzana jest zgodnie
z przepisami rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 17 grudnia 2013 r. w sprawie przeprowadzania ochronnych szczepień dla lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Więcej informacji o przypadkach wścieklizny u zwierząt w województwie mazowieckim
w linku: https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/kolejne-przypadki-wscieklizny-u-lisow-wolno-zyjacych-na-terenie-wojewodztwa-mazowieckiego

Z wyrazami szacunku
Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego


Zachęcamy do udziału w projekcie „Pełnosprawni w pracy – ogólnopolski kompleksowy program aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami”, realizowanym przez  Kontraktor Sp. z o.o.

CELEM PROJEKTU JEST: zwiększenie poziomu zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami w wieku 18+.

Grupę docelową stanowią osoby, spełniające łącznie następujące kryteria kwalifikujące:
a) wiek 18 lat i więcej,
b) status osoby z niepełnosprawnościami ,
c) status osoby bezrobotnej lub biernej zawodowo ,
d) zamieszkanie na terenie całej Polski .

Projekt przewiduje następujące formy wsparcia, jednakże dokładny ich zakres zostanie indywidualnie dostosowany do potrzeb Uczestnika i Uczestniczki, a poniższy zakres nie jest listą zamkniętą i może zostać rozszerzony o inne formy pomocy, adekwatnie do zdiagnozowanych potrzeb i założeń określonych w IPD Uczestników i Uczestniczek:

1) opracowanie Indywidualnego Planu Działania
2) doradztwo zawodowe/ poradnictwo zawodowe
3) poradnictwo psychologiczne
4) pośrednictwo pracy
5) szkolenia zawodowe
6) staż zawodowy
7) zatrudnienie wspomagane

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w Projekcie zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami firmy: telefonicznie pod numerami 502187430, 515747886 lub osobiście, w siedzibie firmy przy ulicy Czerniakowskiej 71 pok. 517 w godzinach 10-14.

ulotka projektu

Bravo

Szanowni Państwo

Uczniowie SPdP w sali 79 „Biuro z klasą” chętnie wykonają zlecenie ksero albo wydruków, pod moim kierunkiem.

Można zostawić u nas materiały i kurier biurowy po wykonaniu zlecenia dostarczy w odpowiednie miejsce do Państwa sali.
Czas realizacji zamówienia ok. 1 godziny lekcyjnej.
To działania uczniów więc muszą mieć czas na wykonanie.

Zapisane dokumenty np.: na pendrive albo wysłane mailem możemy wydrukować na kolorowej kartce A4, w ramach oszczędności tuszu a nie na kolorowym tle (który pochłania dużo więcej tonera)

Niestety, nie drukujemy zdjęć i dokumentów w całości pokrytych kolorem, ponieważ to za droga sprawa. Dodatkowo zdjęcia wychodzą z tej drukarki bardzo ciemne, nieładne.

Świadczymy usługi:
– ksero i druk A4
– cięcie gilotyną,
– laminowanie A4 i A3
– bindowanie

Zapraszamy do BIURA Z KLASĄ
uczniowie SPdP i Anna Pogorzelska


poniedziałek – 13:15 – 15:05
wtorek – 8:00- 12:15
Środa – 8:00- 14:10
czwartek – 8:00- 11:30
piątek – 8:00- 13:15


UWAGA WŚCIEKLIZNA!!!

W ostatnim czasie, na terenie województwa wykryto 102 przypadki wścieklizny wśród zwierząt domowych i dziko żyjących. Na początku 2022 r. Wojewoda Mazowiecki i Mazowiecki Kurator Oświaty planują przeprowadzenie akcji edukacyjnej wśród dzieci i młodzieży o zagrożeniach dla zdrowia i życia człowieka, wynikających z rozprzestrzeniania się w województwie mazowieckim wirusa wścieklizny wśród zwierząt.


Informacja dla Rodziców dotycząca nieodpłatnego leczenia  stomatologicznego w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci SPZOZ 

Szanowni Państwo,
informujemy, że w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci SPZOZ przy ulicy Kopernika istnieje możliwość leczenia stomatologicznego dla młodzieży z niepełnosprawnościami w ramach NFZ, również w znieczuleniu ogólnym.
Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie:

https://liblink.pl/78JzJ9XNDs


13. kampania „Twarze Depresji”

Fundacja „Twarze depresji”:

– prowadzi program bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci, młodzieży, ich rodziców/opiekunów i młodych dorosłych do 24. roku życia. Na konsultację można zapisać się przez stronę www.twarzedepresji.pl/pomocpsychologiczna. W odpowiedzi na zgłoszenie koordynatorka Fundacji telefonicznie ustala z osobą potrzebującą wsparcia najbliższy możliwy termin konsultacji. https://twarzedepresji.pl/pomocpsychologiczna/

– udostępnia bezpłatny magazyn „Twarze depresji” nr 4/2021 w całości poświęcony zdrowiu psychicznemu młodych. Magazyn jest przygotowany w formie pliku pdf do samodzielnego wydruku: Fundacja „Twarz depresji” zachęca do wykorzystania magazynu podczas lekcji wychowawczych lub udostępnienia wydruków w szkolnych bibliotekach. https://twarzedepresji.pl/nr-4-2021/

– organizuje bezpłatne webinary organizowane w ramach programu bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży. www.twarzedepresji.pl/webinary

Powyższa rekomendacja dotyczy wyłącznie bezpłatnych programów udzielanych przez Fundację „Twarze depresji” w ramach 13. edycji kampanii „Twarze depresji”.


PIKONI-Punkt Informacyjno-Koordynacyjny dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

do pobrania


Translate »
Skip to content