Z życia szkoły- 2023/2024


Fotorelacja z wielkanocnych spotkań klasowych WIELKANOC 2024🐰

Życzenia Wielkanocne- tablica


W dniu 22 marca przedstawiciele Wolontariatu Szkolnego wybrali się do Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Wójtowskiej z życzeniami Wielkanocnymi. Uczniowie przynieśli podopiecznym domu pisanki🐣🥚🐣🥚 własnoręcznie przygotowane przez uczniów ZSS nr 105, ul. DŁUGA 9, Warszawa oraz słodki poczęstunek. Spotkanie przebiegało w radosnej i sympatycznej atmosferze. 🙂Przy gorącej herbacie rozmowy nie milkły ☕️🫖☕️

Uczniowie w Domu Pomocy Społecznej

plakat-reklamujacy-Dzien-Ziemi

Drodzy Czytelnicy, z wiosenną radością prezentujemy Wam nowy numer naszej szkolnej gazetki „Ale Numer”😊 A w nim ciekawe wywiady, wielkanocne i wiosenne inspiracje, artystyczne talenty naszych uczniów, rozmaite ciekawostki, a dla miłośników łamigłówek walentynkowa krzyżówka. Miłej lektury życzy Redakcja 😊 😊 😊

do pobrania


Dziś kalendarzowo witamy wiosnę 🌸🍃 poprzez symboliczne topienie Marzanny.
Witaj wiosno!

Powitanie wiosny- uczniowie z Marzanną

Przedstawiamy fotorelację z KIERMASZU WIOSENNEGO

Uczniowie na kiermaszu wiosennym

Projekty edukacyjno-społeczne i Wolontartiat Qulturalny zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu Spotkania z ciekawymi ludźmi. 🎭 Tym razem odwiedzi nas 𝗠𝗶𝗰𝗵𝗮ł 𝗖𝘇𝗲𝗿𝗻𝗲𝗰𝗸𝗶 – polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Wystąpił w filmach takich jak Doskonałe popołudnie , Wojna polsko-ruska, Wałęsa. Człowiek z nadziei , Planeta singli i Podatek od miłości . W kinach mogliśmy go zobaczyć w „Każdy wie lepiej”, „25 lat niewinności, sprawa Tomka Komendy”„Planecie Singli”, „Podatku od miłości”, „Miłość jest wszystkim” czy ostatnio w filmie „Na Twoim miejscu”. 🎭 Gościnnie występuje w programach kabaretowych. W 2018 roku wydał także w formie książkowej biograficzny wywiad-rzekę pt. „Wybrałem życie”.
Spotkanie odbędzie się w środę 20.03. o godzinie 11.00 na sali gimnastycznej.

Ryszard Czarnecki

To było niezwykłe spotkanie. Do grona naszych przyjaciół dołączył aktor filmowy, teatralny i kabaretowy – Michał Czernecki. To była ciepła i miła rozmowa. Michał bardzo szczerze opowiedział nam o blaskach i cieniach zawodu aktora ,o tym co jest dla Niego w życiu najważniejsze i gdzie w wolnym czasie sprząta lasy. Dziękujemy 🌻

Spotkanie z Michałem Czerneckim

#Projektyedukacyjno-społeczne #WolontariatQulturalny


ogłoszenie o kiermaszu wiosennym

W dniach 12-14 marca odbywały się Targi EuroGastro2024, w których brali udział uczniowie z klas 1g, 1c, 1f, 2g, 2h oraz 3w. Jak co rok mogliśmy poobserwować jak pracują specjaliści branż hotelarsko-cukierniczo- gastronomicznych i poznaliśmy najnowsze rozwiązania i propozycje technologiczne dotyczące tych zawodów. Te targi były jednak dla nas wyjątkowe, gdyż byliśmy odpowiedzialni za rozdawanie zaproszeń na Bal Charytatywny Gastronomii, na którym będą zbierane pieniądze na pracownie gastronomiczną w naszej szkole.

Uczniowie na Targach

ERASMUS+

11 marca uczniowie naszej szkoły rozpoczęli wielką grecką przygodę. Z lotniska w Modlinie wylecieli do Salonik, aby uczestniczyć w projekcie Erasmus + Zdobywamy nowe doświadczenia zawodowe. Z lotniska odebrała ich pani Honorata Domachowska Lavantsioti, która jest właścicielką hotelu w którym odbędą się praktyki. Nowe doświadczenia zdobędą uczniowie kształcący się w zawodach: cukiernik, pracownik pomocniczy gastronomii i pracownik pomocniczy obsługi hotelowej. We wtorek uczniowie zwiedzili miasteczko Paralia Katerini, zapoznali się z prezentacją dotyczącą realizowanego programu. Zostali również przeszkoleni w zakresie BHP. Od jutra zaczynają pracę 🙂 Jesteście ciekawi co ich czeka ?! Relacja wkrótce …w zakładce ERASMUS+ i na szkolnym fb.


Dziś przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego częstowali uczniów cukierkami
z okazji Dnia Kobiet oraz Dnia Mężczyzn.
To było słodki dzień 😊


Kobieta po prostu widzi rzeczy, których mężczyźni nie są w stanie zauważyć.
𝑃𝑎𝑢𝑙𝑜 𝐶𝑜𝑒𝑙ℎ𝑜

Drogie Panie, Dziewczęta
W dniu Waszego święta życzymy Wam spełnienia wszystkich marzeń.
Niech dzisiejszy dzień – jak i nadchodząca wiosna będą pełne radości, dobrych myśli i pozytywnej energii.

Pozdrawiamy,
Panowie z Długiej
🌷🌷🌷

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

𝘕𝘢 𝘧𝘰𝘵𝘰𝘨𝘳𝘢𝘧𝘪𝘪 – 𝘳𝘦𝘱𝘳𝘦𝘻𝘦𝘯𝘵𝘢𝘤𝘫𝘢


Życzenia z okazji Dnia Kobiet

W czwartek, 7 marca, w naszej szkole uczniowie wzięli udział w KONKURSACH ZAWODOWYCH. Uczniowie SPdP i BS mogli wypróbować swoich sił zmagając się z zadaniami innych zawodów.

Uczniowie podczas konkursów zawodowych

𝗥𝗲𝗸𝗼𝗹𝗲𝗸𝗰𝗷𝗲 𝘄𝗶𝗲𝗹𝗸𝗼𝗽𝗼𝘀𝘁𝗻𝗲 𝘄 𝗭𝗦𝗦 𝟭𝟬𝟱

W dniach 4-6 marca br. odbywały się dla naszej młodzieży rekolekcje wielkopostne, prowadzone przez naszego katechetę ks. Sławomira Starkowskego. Tematem tych rozważań były słowa błogosławionego Stefana kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia:”Czas to miłość”. 🙏❤️ Uczestnicy wysłuchali konferencji o MIŁOŚCI w życiu człowieka. Z MIŁOŚCI BOGA do każdego z ludzi, uzdolnieni jesteśmy do miłowania każdego człowieka. Młodzież miała także okazję zadawać pytania i usłyszeć od razu odpowiedź. Opowiadania o 3 synach i o 4 świecach pomogły zrozumieć temat miłości. 🕯🚶🕯🧍‍♂️🕯🧍🕯 Każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę specjalną kartkę z sercem i hasłem rekolekcji ❤️ Był też konkurs z nagrodami. Naukom rekolekcyjnym towarzyszył także radosny śpiew. 🎸🎶 Zakończenie rekolekcji miało miejsce w sanktuarium Matki Bożej w Niepokalanowie, gdzie pojechaliśmy autokarem. 🚍🙏 Większość młodzieży była tam po raz pierwszy. Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, obejrzeliśmy muzeum i celę zakonną o. Maksymiliana Kolbe oraz Panoramę Tysiąclecia. Wielka radość towarzyszyła w MUZEUM STRAŻY POŻARNEJ prowadzonej przez ojców i braci franciszkanów 🚒 Warto podkreślić, że jest to jedyna w Europie taka jednostka OSP. Zobaczyliśmy także papa mobile czyli 2 papieskie samochody, którymi św. Jan Paweł II podróżował będąc w Polsce, podczas podróży apostolskiej. Pobyt w Niepokalanowie zakończyliśmy nawiedzeniem kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu 🙏Jest to 8 z 12 kaplic na świecie, gdzie trwa modlitwa o pokój dla całego świata.

Uczniowie w Niepokalanowie

We wtorek 5 marca, uczniowie klas 2f i 3f wraz z nauczycielami udali się do Zakładu Doskonalenia Zawodowego na konkurs fryzjerski „𝗠𝗶𝘀𝘁𝗿𝘇 𝘀𝘁𝘆𝗹𝗶𝘇𝗮𝗰𝗷𝗶 – 𝗺𝗼𝗱𝗮 𝗶 𝘂𝗿𝗼𝗱𝗮. 𝗣𝗼𝗿𝘆 𝗿𝗼𝗸𝘂”

Uczniowie klas fryzjerskich

Za nami Pierwszy DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI NA DŁUGIEJ zorganizowany przez Szkołę Przysposabiającą do Pracy Nr 1 przy ZSS nr 105, ul.DŁUGA 9, Warszawa. Serdeczne podziękowania kierujemy do naszych gości, którzy podzielili się wiedzą o możliwościach planowania swojej przyszłości po zakończeniu nauki szkolnej. Cenne uwagi, propozycje, spostrzeżenia i indywidualne rozmowy zostaną w naszej pamięci.

Byli z nami Fundacja Leny Grochowskiej Warszawa Fundacja “Też chcemy być”
Klubokawiarnia Pożyteczna
Fundacja Perpetuum Mobile
Stowarzyszenie Otwarte Drzwi
WTZ Stowarzyszenia Otwarte Drzwi
#PSONI_Warszawa
Centrum Dzwoni Warszawa
Nie z tej bajki_KLUB
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną ZG_WTZPo raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Dni Bezpiecznego Internetu (DBI).
Jest to akcja, która swój początek wzięła z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku.
Początkowo w wydarzeniu brały udział jedynie państwa europejskie, od kilku lat DBI angażuje państwa z całego świata. Inicjatywa promuje bezpieczne zasady korzystania z sieci i przestrzega internautów przed czyhającymi na nich zagrożeniami.

Zaświadczenie DBI

Zaproszenie na spotkanie Klubu Absolwenta


𝕊ℤ𝕂𝕆𝕃ℕ𝔼 𝕎𝔸𝕃𝔼ℕ𝕋𝕐ℕ𝕂𝕀

Tegoroczne walentynki jak co roku od ponad 20 lat uświetniły wybory Miss i Mistera Szkoły. Na przygotowania mieliśmy zaledwie dwa tygodnie, ale wszyscy kandydaci stanęli na wysokości zadania. Robili co w ich mocy, żeby zyskać przychylność jury i publiczności. Prezentowali swoje umiejętności oratorskie i taneczne. Wszyscy starali się być błyskotliwi, dowcipni i eleganccy. Opowiadali o sobie, o swoich pasjach, o tym co lubią i co chcieliby wyeliminować z otaczającego nas świata. Odpowiadali też na pytania zadawane przez członków jury.

Publiczność przyznała swoje laury czyli tytuł Miss Publiczności 𝐈𝐳𝐚𝐛𝐞𝐥𝐢 𝐒𝐭𝐚𝐧𝐢𝐬𝐳𝐞𝐰𝐬𝐤𝐢𝐞𝐣 z klasy 2 f, a tytuł Mistera Publiczności 𝐃𝐚𝐰𝐢𝐝𝐨𝐰𝐢 𝐃𝐰𝐨𝐫𝐚𝐤𝐨𝐰𝐢 z kl.1f.

W oczekiwaniu na wyniki wyborów rozdano walentynkową pocztę ❤

Wyróżnienia otrzymali Julia Kobylińska z kl. 3p i Michał Urbański z kl. 1t

𝐌𝐢𝐬𝐬 𝐄𝐥𝐞𝐠𝐚𝐧𝐜𝐣𝐢 została Róża Antoniuk z kl. 3o, a 𝐌𝐢𝐬𝐬 𝐖𝐝𝐳𝐢ę𝐤𝐮 – Magdalena Dąbrowska z kl.3p

Honorowy tytuł II Wicemiss Szkoły otrzymała Joanna Pióro z kl.1c,
a 𝐈 𝐖𝐢𝐜𝐞𝐦𝐢𝐬𝐬 – 𝐎𝐥𝐢𝐰𝐢𝐚 𝐒𝐳𝐚𝐝𝐤𝐨𝐰𝐬𝐤𝐚z kl.1c
𝐈𝐈 Wicemisterem Szkoły – 𝐌𝐚𝐭𝐞𝐮𝐬𝐳 𝐁𝐚𝐝𝐮𝐫𝐬𝐤𝐢 z kl.1t ,
𝐈 𝐖𝐢𝐜𝐞𝐦𝐢𝐬𝐭𝐞𝐫𝐞𝐦 – 𝐌𝐨𝐫𝐢𝐬 𝐖𝐚𝐫𝐬𝐳𝐚𝐰𝐬𝐤𝐢 z kl. 1o.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i wyróżnienia oraz upominki, a pozostali nagrody pocieszenia. Najcenniejsze trafiły do 𝐌𝐢𝐬𝐬 Szkoły 𝟐𝟎𝟐𝟒 – 𝐋𝐢𝐚𝐧𝐲 𝐌𝐚𝐠𝐨𝐦𝐞𝐝𝐨𝐯 z klasy 1c oraz 𝐌𝐢𝐬𝐭𝐞𝐫𝐚 Szkoły 𝟐𝟎𝟐𝟒 – Oskara Wójcickiego z kl.1t.
𝐖𝐬𝐳𝐲𝐬𝐭𝐤𝐢𝐦 𝐥𝐚𝐮𝐫𝐞𝐚𝐭𝐨𝐦 𝐬𝐞𝐫𝐝𝐞𝐜𝐳𝐧𝐢𝐞 𝐠𝐫𝐚𝐭𝐮𝐥𝐮𝐣𝐞𝐦𝐲.
Po wyborach i rozdaniu walentynkowej poczty rozpoczęła się szalona dyskoteka w rytm ulubionych przebojów

Dekoracja- Zabawa Walentynkowa

8 lutego odbył się apel z nagrodami. Podczas spotkania najlepsi uczniowie otrzymali stypendia za wyniki w nauce i w sporcie oraz dyplomy za najlepszą frekwencję 🏆 Oprócz tego wręczono nagrody laureatom dwóch konkursów przedmiotowych: z języka polskiego i angielskiego 🏆 Na koniec na wszystkich uczniów czekała słodka niespodzianka- PĄCZKI, bo zgodnie ze staropolskim przysłowiem: “Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek…”

rozdanie nagród po I semestrze

#𝔹𝕒𝕝ℕ𝕒𝕆𝕝𝕚𝕞𝕡𝕚𝕖 – w Obiektywie Pani Małgosi.
Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę wszystkim gościom ze szkół podstawowych.

Bal karnawałowy SPdP

ogłoszenie o poczcie walentynkowej

________________________________________________________________________________________________

Ogłoszenie o szkolnych walentynkach

📢 Dziś obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, który został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. 👩‍💻
Głównym celem DBI jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, a jednocześnie zapoznaniem zarówno rodziców jak i nauczycieli z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Plakat DBI

bal karnawałowy


6 lutego 2024 r. BAL NA OLIMPIE
zabawa karnawałowa dla uczniów SPdP nr1 i kandydatów z 8 klas Szkół Podstawowych


SUKCES NASZEJ EKIPY FILMOWEJ!!!🎥

Zostaliśmy 𝗟𝗔𝗨𝗥𝗘𝗔𝗧𝗔𝗠𝗜 𝗡𝗔𝗚𝗥𝗢𝗗𝗬 𝗦𝗣𝗘𝗖𝗝𝗔𝗟𝗡𝗘𝗝 🎬 drugiej edycji międzynarodowego festiwalu filmowego

Kor Film Fest🎞 im. Łukasza Nowickiego!!!
𝘇𝗮 𝗳𝗶𝗹𝗺 “#𝗦𝗣𝗘𝗖𝗝𝗔𝗟𝗜Ś𝗖𝗜

W tegorocznej edycji festiwalu walczyły 23 filmy.
Dziś pomysłodawca festiwalu i Prezes Stowarzyszenia Koła Przyjaciół KorczakowaMichał Kozień wspólnie z Panią wicedyrektor Urszulą 𝗟𝗲𝗻𝗸𝗶𝗲𝘄𝗶𝗰𝘇 wręczyli 𝗻𝗮𝗴𝗿𝗼𝗱𝘆 𝗽𝗿𝘇𝗲𝗱𝘀𝘁𝗮𝘄𝗶𝗲𝗰𝗶𝗲𝗹𝗰𝗲 𝗲𝗸𝗶𝗽𝘆 𝗳𝗶𝗹𝗺𝗼𝘄𝗲𝗷 – 𝗝𝘂𝗹𝗶𝗶 Kobylińskiej 𝗶 𝗼𝗽𝗶𝗲𝗸𝘂𝗻𝗼𝘄𝗶 grupy Radosławowi Manickiemu.

🎥

Galę uświetnił występ niezawodnej Grupy Tanecznej – Gang z Długiej🕺💃

Korczakowo#KorFilmFest#GangZDługiej

________________________________________________________________________________________________

Zespół muzyczny GANG Z DŁUGIEJ brał udział w 𝗜𝗜 Wojewódzkim Przeglądzie Kolęd 𝗶 PastorałekSkaryszewska 2024Z ANIOŁAMI ZAŚPIEWAJMY 🙏🎶

Jak co roku panowała fantastyczna, świąteczna atmosfera. Każdy uczestnik, na prawdziwej scenie, prezentował swój przygotowany program. My usłyszeliśmy od Jury, że “nie widać po nas tremy – chyba urodziliśmy się na scenie.” ❓️
Gospodarze ugościli nas przepysznymi świeżutkimi kanapeczkami i niebiańskimi deserami – gratulujemy👏👨🏻‍🍳🍰😋
Dziękujemy ZSS nr 89- Skaryszewska za zaproszenie i możliwość udziału w tym artystycznym spotkaniu.
Bardzo serdecznie GRATULUJEMY organizacji imprezy na wysokim poziomie. 👏👏👏

#GangZDługiej

________________________________________________________________________________________________

W naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Warcabowy dla Szkoły Branżowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

Rozgrywki toczyły się systemem “każdy z każdym”.
Poniżej przedstawiamy wyniki:

♟️SPdP
I miejsce Damian Lasota
II miejsce Jakub Kafel
III miejsce Maciej Suchorab

♟️SB Ist.
I miejsce Radosław Stanisławski
II miejsce Ramzan Magomedov
III miejsce Rafał Bajek

Gratulujemy naszym Warcabistom 🙂
Sędziom dziękujemy za wzorowe sędziowanie 🙂

_____________________________________________________________________________

Szanowni Państwo

Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej organizuje Pierwszy Charytatywny Bal Polskiej Gastronomii w dniu 13 lutego w Hotelu ARCHE Krakowska w Warszawie.

Bal ma charakter  charytatywny. Jego celem jest m.in. zebranie funduszy na budowę pracowni gastronomicznej w naszej szkole. Nowa profesjonalna pracownia ułatwi nam lepsze przygotowanie uczniów do egzaminu zawodowego i wprowadzenie ich na otwarty rynek pracy. Zajęcia w nowoczesnej pracowni gastronomicznej pozwolą uczniom sprawniej opanować procesy technologiczne oraz obsługę nowoczesnego sprzętu w bezpiecznych warunkach.

Prosimy o rozpropagowanie informacji o balu wśród rodziców uczniów i absolwentów oraz innych osób, które zechciałyby wesprzeć nasze starania poprzez uczestnictwo w balu.

Jesteśmy wdzięczni za objęcie naszej szkoły akcją charytatywną!

Elżbieta Kostrzewa- dyrektor

Więcej informacji o balu- do pobrania


Walentynki

BohaterON

UROCZYSTA WIGILIA CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ

#𝗨𝗿𝗼𝗰𝘇𝘆𝘀𝘁𝗮𝗪𝗶𝗴𝗶𝗹𝗶𝗮𝗭𝗦𝗦𝟭𝟬𝟱_𝟮𝟮𝗴𝗿𝘂𝗱𝗻𝗶𝗮2023
#UroczysteŚwiętowanie2023WobiektywiePaniMałgosi


Odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia


W przedświątecznym okresie wzięliśmy udział w XV edycji wyjątkowej inicjatywy: “Paczka na kresy – Boże Narodzenie 2023”.
Fundacja Kresy w potrzebie wspiera materialnie rodaków żyjących poza granicami Polski. Corocznie przekazuje tysiące paczek świątecznych rodzinom na Łotwie, Litwie i Ukrainie. Nasi Wolontariusze zebrali od całej społeczności szkolnej dary, które przekazaliśmy do bazy Fundacji Kresy w potrzebie.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie. ❤️🎅🎁
#PaczkaNaKresy


Dziś na Długiej #KiermaszBożonarodzeniowy2023– oto krótka fotorelacja.


W czwartek 7 grudnia odbyło się SPOTKANIE Z CIEKAWYMI LUDŹMIMarcin Rogacewicz– polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Popularność przyniósł mu udział w serialach telewizyjnych:
“Agentki” w roli agenta Tomka Muszyńskiego,
“Na dobre i na złe” jako Przemek Zapała, lekarz z Leśnej Góry,
oraz “Przyjaciółki” w roli Michała Zalewskiego.

Rogacewicz

Uczniowie mieli okazję porozmawiać, zadać pytania i wykonać pamiątkowe zdjęcia. Po spotkaniu Marcin podziwiał kiermaszowe cuda, wziął udział w lekcji i pomógł upiec pizzę 🙂
Dziękujemy i zapraszamy do nas częściej.

Fotorelacja na szkolnym fb.


SZKOLNE MIKOŁAJKIrelacja na szkolnym fb


“To były Mikołajki inne niż wszystkie”

Dnia 1 grudnia Wolontariusz Fundacji Orange Fundacja Orange przygotowali dla uczniów SPdP mikołajkowe warsztaty artystyczne tworzenia kartek świątecznych, ozdób choinkowych i ozdabiania pierniczków. Wolontariusze przygotowali również przepyszny poczęstunek, a własnoręcznie upieczone ciasta znikały szybko jak mrugnięcie oka🎂🍰🍪🥧 Na zakończenie warsztatów odbyło się spotkanie z Mikołajem 🎅, który przywiózł dla uczniów prezenty 🛍🎁🎄 a dla szkoły sprzęt AGD i djembe 🪘 Dominika, słynnym gestem pociągania brody sprawdziła czy nasz Gość 🎅jest tym prawdziwym z Laponii – I wszystko się zgadzało😊🎅 🎶 Wspólnie zaśpiewaliśmy kilka kolęd, Ania zagrała na flecie oraz zatańczyliśmy przy świątecznych Hitach.
Jesteśmy zaszczyceni, że Wolontariusze Fundacji Orange wybrali naszą szkołę na spędzenie Mikołajkowego święta. Jeszcze raz SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za cudowny dzień, pełen pięknych emocji, radości, rozmów i zainteresowania ❤️
Fotorelacja na szkolnym fb.


Nasza szkoła przystąpiła do projektu ekologicznego “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. 

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!  

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’ 
Termin akcji: 30.11. 2023 r. – 22.12. 2023 r.  
Organizatorzy: Beata Boguszewska, Agata Słomka, Justyna Wichańska 

Zbiórka elektrośmieci

Andrzejki z Pychotką

𝗗𝘆𝘀𝗸𝗼𝘁𝗲𝗸𝗮 𝗔𝗻𝗱𝗿𝘇𝗲𝗷𝗸𝗼𝘄𝗮 𝟮𝟴 𝗹𝗶𝘀𝘁𝗼𝗽𝗮𝗱𝗮 przejdzie do historii jako najbogatsza w liczbę przybyłych gości. @💃🕺 Wszyscy bawili się do ostatniej zagranej nutki. 🎶 Były wróżby, konkursy, poczęstunek i mnóstwo dobrej energii. Dziękujemy Absolwentom ZSS105 za wspólną zabawę. Fantastycznie było Was zobaczyć.
Gorące podziękowania kierujemy do Pani Danuta Bogucka oraz Społem WSS Śródmieście czyli fundatorów poczęstunku i przekąsek.
Dziękujemy uczestnikom Koła Ekologicznego ZSS105 za przygotowanie ciast i zdrowych przekąsek.
Dziękujemy Samorzadowi Uczniowskiemu i Spółdzielni Uczniowskiej PYCHOTKA za zorganizowanie dyskoteki. Dziękujemy Czarodziejce Joaannie i pmocnikom w prowadzeniu i odczytywaniu wróżb.
DJ_Marta również zdała egzamin, bo nogi wszystkich uczestników tańczyły “jak szalone”.
Fotorelacja z cudownej imprezy na szkolnym fb


24 listopada klasy 1i, 2i, 2f, 3f i 3h były w Pałacu w Wilanowie na warsztatach z kaligrafii oraz na warsztatach drukarskich “𝗚𝘂𝘁𝗲𝗻𝗯𝗲𝗿𝗴 𝗶 𝗷𝗲𝗴𝗼 𝘄𝘆𝗻𝗮𝗹𝗮𝘇𝗸𝗶”.
Uczniowie poznali odpowiedzi na nurtujące pytania.:
Na czym polega drukowanie i jakie były jego początki?
Jak wyglądały “drukarki” przed XV wiekiem?
Ile trwało powstawanie tekstu?
Jak ten wynalazek zmienił życie ludzi w tamtych czasach?

Posłuchali opowieści o historii druku, Janie Gutenbergu i jego wynalazkach. Wszyscy byli zachwyceni warsztatami i zdecydowanie polecają je innym.


Jak co roku, w czwarty czwartek listopada w Stanach Zjednoczonych 🇬🇧 jest obchodzone Święto Dziękczynienia, czyli Thanksgiving 🤗 Z tej okazji, w ramach lekcji j.angielskiego odbyły się otwarte zajęcia poświęcone zwyczajom związanym z tym świętem oraz dotyczące uczucia wdzięczności.

Pamiętajmy, że zawsze jest ktoś lub coś, za kogo lub za co możemy być wdzięczni 🙂🌷💜💛💚

Święto Dziękczynienia

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wyjątkowy dzień – dzień pełen dobrych uczynków, szczerych uśmiechów oraz pozytywnych emocji. Stąd też już po raz kolejny obchodzimy go w murach naszej szkoły.

Z okazji tego święta działać będzie szkolna poczta życzliwości i pozdrowień. W dniach od 20 do 21 listopada 2023 r. obok sali 25, pod tablicą ogłoszeń Samorządu Uczniowskiego, funkcjonować będzie szkolna „Skrzynka życzeń i pozdrowień”, która spełni rolę szkolnej poczty życzliwości.

Poczta życzliwości

Jak co roku, Nasza Szkoła bierze udział w akcji Paczka na Kresy 2023.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału i przynoszenia darów.
Dary można zostawiać u p. Pauliny Kałęckiej oraz p. Marty Stryjeckiej-Kubiak w pokoju numer 7 (pokój nauczycieli WF).

paczka na kresy

👇Poniżej zamieszczamy szczegóły zbiórki:

DARY:
1. produkty spożywcze, takie jak:
kawa, herbata liściasta, ekspresowa, owocowa, kakao naturalne, rozpuszczalne, słodycze: czekolada, praliny, cukierki, ciastka, czekoladki, chałwa, pierniki, ciasta zapakowane hermetycznie, bombonierki, ptasie mleczko, galaretki, batony czekoladowe, owocowe, delicje, sezamki; owoce kandyzowane: figi, rodzynki, morele, skórka pomarańczowa, orzeszki, pistacje; przyprawy świąteczne: cynamon, kardamon, wanilia, goździki, posypki na ciast; konserwy, olej, przyprawy, owoce w puszce (np. ananasy, brzoskwinie), oliwki, suszone pomidory; makarony, kasze, cukier, ryż, kuskus, mąka.
2. środki czyszczące, dezynfekujące, środki do prania, etc.
3. środki higieniczne, pasty do zębów mydła, żele, płyny do kąpieli, dezodoranty…
4. medykamenty, kremy, środki opatrunkowe.

Miłym załącznikiem do paczek mogą być własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.

❗️UWAGA❗️Nie będą przyjmowane artykuły papiernicze, zabawki, pluszaki, książki oraz podręczniki.

𝗗𝗮𝗿𝘆 𝗽𝗿𝘇𝘆𝗷𝗺𝘂𝗷𝗲𝗺𝘆 𝗱𝗼 𝟰 𝗴𝗿𝘂𝗱𝗻𝗶𝗮.
Wolontariat Szkolny
– p. Paulina Kałęcka
– p. Marta Stryjecka- Kubiak
– p. Justyna Wichańska
– p. Paulina Kałęcka
– p. Marta Stryjecka- Kubiak
– p. Justyna Wichańska


DZIEŃ MATEMATYKI – “KRÓLOWEJ NAUK”.

W piątek 17 listopada uczniowie SPdP wyszukiwali odpowiedzi na 💯 przeróżnych pytań z poszczególnych działów matematyki. Obliczali, porównywali, mierzyli, ważyli, rozwiązywali zadania.

I już wiedzą:

– Ilu jest uczniów w SPdP i Ile razem mają nóg, rak i palców?
– Ile aniołków ukryła Pani Monika w sali ceramicznej?
– Ile obrazów wisi w gabinecie Pani Dyrektor?
– Jakie są wymiary ławek klasowych czy biurka pani sekretarki?
– Gdzie jest więcej długopisów w sekretariacie czy w kadrach?
– Ile kroków mierzy korytarz?
– Która Pani ma dłuższe włosy?
– Ile centymetrów mierzy olbrzymi krok Pani Joli?
– Kto jest wyższy Pani Agatka czy Pani Jola?
– Ile jest kwiatków w sali ogrodniczej?
– Kto dłużej odbija piłkę na lekcji WF?

Rozwiązywali zagadki na kartach pracy, liczyli kule grając w Boccia, mierzyli instrumenty muzyczne, odmierzali mąkę szklankami 🥛ważyli mus marchewkowy🥕, liczyli kalorie bułeczek z makiem 🫣

𝙐𝙛𝙛𝙛…. 𝙙𝙤𝙗𝙧𝙯𝙚, 𝙯̇𝙚 𝙣𝙞𝙚 𝙡𝙞𝙘𝙯𝙮𝙡𝙞 𝙯𝙞𝙖𝙧𝙚𝙣𝙚𝙠 𝙢𝙖𝙠𝙪…🤪🙈
Jaki efekt❓️ mamy samych
MISTRZÓW MATEMATYKI NA 105%
Cudownie jest kończyć lekcje słysząc od uczniów: “To był bardzo fajny, miły i ciekawy dzień.”

https://www.facebook.com/100063622421294/videos/323454827068334?locale=pl_PL


Festiwal Pieśni Patriotycznej, zorganizowany w naszej szkole z okazji Święta Niepodległości zgromadził w sali gimnastycznej całą społeczność szkolną.

Nasza młodzież wykazała się dużym zaangażowaniem i różnorodnymi talentami. Wysłuchaliśmy historii powstania wybranych utworów przedstawioną przez konferansjerów.

Mogliśmy podziwiać uczniów grających na gitarze i flecie, wczuć się w refleksyjną inscenizację do pieśni „Biały Krzyż”  Krzysztofa Klenczona oraz uczestniczyć, w jakże żywiołowej, interpretacji piosenki „Kocham Wolność” zespołu Chłopcy z Placu Broni. W spotkaniu uczestniczyła grupa wokalno-instrumentalna ZSS105. Uczniowie doskonale zaśpiewali wiele pieśni patriotycznych, w tym cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji Szkoła Do Hymnu

Dostarczyliście nam wielu wzruszeń i za to Wam dziękujemy! Jesteśmy z Was dumni!

_____________________________________________________________________________

Harcerze uczcili pamięć patrona naszej szkoły- Kazimierza Kirejczyka.

_____________________________________________________________________________

📣 MAMY TO 🏆💃🕺

Zostaliśmy laureatami I miejsca podczas I Międzyszkolnego Turnieju “Na skrzydłach tańca 2023” w ZSS ul. Elektoralna.
Oto nasza zwycięska prezentacja.
Konkurencja była ogromna wszystkie zespoły fantastycznie tańczyły. Wszystkim tancerzom serdecznie GRATULUJEMY 😘😘😘

Na skrzydłach tańca

_____________________________________________________________________________

Dnia 2 listopada 2023r.odbył się Szkolny Turniej w Unihokeja. Do turnieju przystąpiło 6 drużyna. Uczniowie obu szkół rywalizowali systemem “każdy z każdym”. Zacięta gra zakończyła się następującym wynikiem:

🥇I miejsce drużyna nr 6 w składzie:
Dorota Graczykowska
Illia Polishchuk
Michał Urbański

🥈II miejsce drużyna nr 4 w składzie:
Jagoda Szymońska
Bartosz Szajkowski
Jakub Strudziński

🥉III miejsce drużyna nr 1 w składzie:
Dominika Księżopolska
Mateusz Badurski
Maciej Suchorab
Radosław Stanisławski

Podziękowania za sportowa postawę i grę fair play do końca dla pozostałych drużyn.
Gratulacje dla wszystkich🏆

_____________________________________________________________________________

Już w nadchodzącym tygodniu czeka nas mnóstwo pozytywnych przeżyć związanych
z obchodami Tygodnia Dbania o Relacje🤜🤛
Już po raz trzeci będziemy wzmacniać nasze szkolne relacje, wychodząc z założenia, że bez relacji nie ma edukacji.
W naszej szkole tworzymy przestrzeń zarówno do zdobywania wiedzy, jak również do budowania i wzmacniania więzi międzyludzkich.
Zapraszamy naszych uczniów do aktywnego włączania się w zaplanowane aktywności, a naszych obserwatorów do śledzenia relacji z wydarzeń na Fb

Góra grosza

konkurs fotograficzny

Uczniowie klas 2t, 3e, 3s, 3g, 3w przesyłają kilka wspomnień z wycieczki do Łodzi.
Polecamy odwiedzić Orientarium ZOO 🙂


Dziś odbyło się spotkanie z przedstawicielem ZUS.
Młodzież żywo zainteresowana tematem zadawała ciekawe pytania.


Społem WSS Śródmieście – Warszawska Spółdzielnia Spożywców Społem
oraz Spółdzielnia Uczniowska “Pychotka”
zapraszają uczniów do wzięcia udziału w konkursie
🕯“Świąteczny lampion”.

konkurs Społem

_____________________________________________________________________________

18 października wzięliśmy udział w 𝗜𝗻𝘁𝗲𝗴𝗿𝗮𝗰𝘆𝗷𝗻𝘆𝗺 𝗙𝗲𝘀𝘁𝗶𝘄𝗮𝗹𝘂 𝗦𝗽𝗼𝗿𝘁𝗼𝘄𝘆𝗺 – 𝗪𝗮𝗿𝘀𝘇𝗮𝘄𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟯, zorganizowanym przez Fundacja Kasi Dulnik

Jak co roku uczniowie wzięli udział w licznych konkursach sportowych zdobywając pamiątkowe medale i nagrody. Imprezę uatrakcyjnił pokaz 𝗠𝗮𝗴𝗶𝗸𝗮 “𝗖𝘇𝗮𝗿𝘆 𝗠𝗮𝗿𝘆”

Gratulujemy wszystkim zawodnikom ukończenia wszystkich konkurencji sportowych 👏👏👏

Fundacji Kasi Dulnik dziękujemy za zaproszenie 🙂

_____________________________________________________________________

16 października klasy pierwsze zostały przyjęte oficjalnie w poczet społeczności szkolnej ZSS105. Uroczyście ślubowały na sztandar szkoły a po części oficjalnej zaprezentowały wesołą część artystyczną.

GRATULACJE dla nowych uczniów 😊 Życzymy powodzenia w zdobywaniu nowych wiadomości i umiejętności.

_____________________________________________________________________

“𝗥𝗼𝘄𝗲𝗿𝗮𝗺𝗶 𝗻𝗮 𝗼𝗸𝗿ą𝗴ł𝗼 𝗠𝗼𝘀𝘁𝗮𝗺𝗶 𝗪𝗮𝗿𝘀𝘇𝗮𝘄𝘆”

W piątek rano wyruszyliśmy na II rajd rowerowy. Pokonaliśmy 24 km mijając warszawskie mosty. Podsumowanie rajdu zakończyło ognisko oraz ziemniaczane konkursy z nagrodami. Wszystkim rowerzystom udało się dzielnie ukończyć trasę rajdu.


Pomimo tego, że dzień 13 października przypada w tym roku w piątek, to otwarte zajęcia z nowego przedmiotu Biznes i zarządzanie były bardzo udane. Zajęcia przeprowadziła pani Angelina Soból, a uczestniczyły w nich dwie klasy : Ig i IIIf. Lekcja dotyczyła bardzo ważnego tematu-komunikacji interpersonalnej. Podczas zajęć nie zabrakło elementów humorystycznych.

Piątek 13-stego może być fajnym dniem!


W tym roku, w Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego rozmawialiśmy o tym jak dbać o samopoczucie swoje oraz innych osób ze zwróceniem szczególnej uwagi na wagę i znaczenie słów kierowanych do własnej osoby oraz osób z otoczenia. 👫 Wiemy, że najsilniejszym mięśniem jest język człowieka, że wypowiadane słowa mają wielką moc – mogą nas wzmocnić, ale też osłabić, mogą wznieść na wyżyny, ale też zaprowadzić do ciemnej piwnicy, że mogą uzdrowić i zranić… 👄🫦 Podczas warsztatów wyprodukowaliśmy mega energię w postaci pozytywnych komunikatów i mamy nadzieję, że nie wyczerpie się.

Niech moc dobrych słów będzie z Nami!!!😊


Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego częstowali cukierkami każdą dziewczynę.

Dzień Dziewczyny

________________________________________________________________________________________________________________________

W sobotnie przedpołudnie nasi uczniowie wystartowali w 𝗢𝘀𝗶𝗲𝗺𝗻𝗮𝘀𝘁𝘆𝗺 𝗝𝗲𝘀𝗶𝗲𝗻𝗻𝘆𝗺 𝗕𝗶𝗲𝗴𝘂 𝗩𝗜𝗜 𝗢𝗴𝗿𝗼𝗱𝘂 𝗝𝗼𝗿𝗱𝗮𝗻𝗼𝘄𝘀𝗸𝗶𝗲𝗴𝗼. Pogoda nas nie rozpieszczała, jednak najdzielniejsi reprezentanci szkoły mimo jesiennej aury przybyli do zaprzyjaźnionego Ogrodu.

Wszyscy spisali się rewelacyjnie kończąc swoje dystanse.

W trakcie imprezy Organizator poczęstował nas ciepłą herbatką i słodkościami, a dla chętnych odbyły się warsztaty malarskie.

𝗚𝗿𝗮𝘁𝘂𝗹𝘂𝗷𝗲𝗺𝘆 𝘇𝗮𝘄𝗼𝗱𝗻𝗶𝗸𝗼𝗺!

Dziękujemy za zaproszenie 🙂VII Ogród Jordanowski w Warszawie

________________________________________________________________________________________________________________________

Grupa aktywności twórczej w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej rozpoczęła nowy rok szkolny warsztatami “Na wysokich obcasach – martwa natura” 👠

________________________________________________________________________________________________________________________

Udział w FKBB po raz 11!!!

W ramach Festiwal Kultury Bez Barier nasi uczniowie:

  • mieli okazję zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego gdzie dowiedzieli się na czym polega codzienna praca KONSERWATORÓW PAPIERU
  • wybrali się do ZOO na warsztat – “Nie taki robal i wąż straszny”
  • odwiedzili Muzeum Farmacji na warsztatach “𝐀𝐫𝐨𝐦𝐚𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐞 𝐨𝐥𝐞𝐣𝐤𝐢 𝐢 𝐳𝐢𝐨ł𝐚”.

________________________________________________________________________________________________________________________

Jaki to był miły poranek, a dokładnie 𝗣𝗼𝗿𝗮𝗻𝗲𝗸 𝗠𝘂𝘇𝘆𝗰𝘇𝗻𝘆🎼 w Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej

Klasy 2a, 2b i 3p wysłuchały koncertu w wykonaniu ucznia ZPSMNR4 Maksymiliana Manickiego.

Maksymilian zagrał:

🎹F. Chopin Etiuda As dur op.25, nr1

🎹L. van Beethoven Sonata “Patetyczna” c-moll op.13, cz.I

🎹A. Chaczatutian Toccata

Było pięknie i wzruszająco.

________________________________________________________________________________________________________________________

3 października reprezentacja naszej szkoły wystartowała w XXVI Biegu Przełajowym im. płk. Jerzego Strzałkowskiego w Lesznie. Pogoda nam dopisała, trasa biegu przebiegała po leśnych ścieżkach i wcale nie była łatwa do pokonania. Mimo tego wszyscy zawodnicy świetnie się spisali i ukończyli swoje dystanse 1000 m, 1500 m i 2000 m.

Na podium stanął Damian Perkowski, który w biegu na 2000 m zajął 3 miejsce.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie Ola, Damian, Tomek, Krystian, Marcin i Maciek zajęli również 3 miejsce w klasyfikacji zespołowej powyżej 16 lat.

Po imprezie mogliśmy posłuchać dobrej muzyki, odwiedzić i pogłaskać konie, kozy, a także poprzytulać towarzyskie pieski z ośrodka.

Gratulujemy całej drużynie z Długiej 🏆

Organizatorom Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lesznie DZIĘKUJEMY ZA ZAPROSZENIE, PRZYJAZNY KLIMAT i PYSZNY POCZĘSTUNEK 🙂

________________________________________________________________________________________________________________________

03.10.2023 r. odbyło się Walne Zgromadzenie członków Spółdzielni Uczniowskiej Pychotka, podczas którego wybrano władze.

Zarząd Spółdzielni Uczniowskiej “𝗣𝗬𝗖𝗛𝗢𝗧𝗞𝗔”

Aleksandra Sosnówka – prezes spółdzielni

Weronika Stasiuk – zastępca

Rada Nadzorcza

Sandra Skora (przewodnicząca)

Joanna Pióro

Michał Urbański

Gratulujemy 🙂

________________________________________________________________________________________________________________________


W piątek 29 września, młodzież i nauczyciele ZSS105 mieli okazję uczestniczyć w terenowej lekcji otwartej “𝗦𝘇𝗹𝗮𝗸𝗶𝗲𝗺 𝗣𝗼𝘄𝘀𝘁𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗪𝗮𝗿𝘀𝘇𝗮𝘄𝘀𝗸𝗶𝗲𝗴𝗼” prowadzonej brawurowo przez panią Agatę. 😊 Nowoczesna forma zajęć z tabletami, interaktywnym quizem w aplikacji multimedialnej i lokalizacją, bardzo spodobała się każdemu uczestnikowi. Młodzież z zaangażowaniem odpowiadała na pytania i szukała kolejnych zadań przeplatając nowoczesność z historią. Takie oryginalne i innowacyjne lekcje są niezapomnianą przygodą szkolną na miarę XXI wieku 🔎📲

______________________________________________________________________

Zakończyliśmy Europejski Tydzień Sportu!!!

Nagrody rozdane!🎈🎈 JESTEŚMY z WAS DUMNI❗️

Wyróżnione klasy: 2a, 2b, 3b, 3c

Wyróżnieni uczniowie:

✅️Mateusz Umięcki – Fair Play👏

✅️Jakub Kafel- Fair Play👏

✅️Jakub Strudziński- wolontariusz👏

_____________________________________________________________________________

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

28 września 2023 roku spotkaliśmy się na szkolnych obchodach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Jest to licząca prawie 10 lat tradycja. W tym roku bohaterem naszego spotkania z literaturą był Ignacy Krasicki wybitny poeta polskiego oświecenia, twórca „Bajek”, których bohaterami są zarówno ludzie, jak i zwierzęta. To zbiór historyjek, które mają za zadanie nie tylko dawać rozrywkę, mają także pouczać i pokazywać wzorce pożądanych zachowań.

W bajkach piętnowane są niewłaściwe postawy — takie jak chciwość, pycha, brak rozsądku, a pochwalane m. in. skromność, uczciwość i umiar. Trudny język trochę już dzisiaj archaiczny nie przeszkodził nam w ich rozumieniu i delektowaniu się kunsztem tych utworów.

Bardzo dziękujemy naszym znakomitym lektorom, którzy jak zwykle sprawili się na szóstkę z plusem.


🤸🚴⛹️‍♀️ ROK SPORTOWY w naszej szkole jak zawsze zaczynamy od świętowania Europejskiego Tygodnia Sportu 💪 Od poniedziałku czeka na WAS mnóstwo niespodzianek i konkursów z nagrodami. Proszę śledzić tablice i Facebooka 🏆


"Kup Pan szczotkę"- akcja wolontariatu

📣 Przyłącz się do akcji “Kup Pan szczotkę”!

W ramach współpracy z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, a przede wszystkim chcąc nieść pomoc najbardziej potrzebującym, Zespół Szkół Specjalnych nr 105 podejmuje się pierwszego działania, które będziemy realizować w ramach akcji 🙂

“Kup Pan szczotkę”!

W jednej z afrykańskich szkół od pięciu lat dzieci codziennie myją zęby. Wszystkie wychodzą na szkolne podwórko, pani przynosi im wiaderko z wodą, każde z nich nabiera wodę do swojego kubka. Dzieci sięgają do swoich płóciennych woreczków i wyciągają z nich szczoteczki do zębów. Pani nakłada im na szczotki pastę i rozpoczyna się szorowanie! To dla tych dzieci wielka radość i duma, że w swojej szkole na przerwach myją zęby. Wiedzą, że dzięki temu w przyszłości będą mogły szczycić się pięknym uśmiechem

✅️ Co zbieramy?

Szczoteczki, pasty do zębów i mydło w kostce.

✅️ Dla kogo?

Dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli.

✅️ Jak dary dotrą do dzieci?

Zabiorą je ze sobą wolontariusze; stomatolodzy, lekarze, pielęgniarki i położne wyjeżdżający do pracy na misjach. Pozostałe szczotki i pasty wysłane zostaną do Afryki pocztą drogą morską.

✅️ Kto może wziąć udział w Akcji?

Wszyscy!!! Którzy mają wielkie serce, trochę czasu, mnóstwo chęci do działania i chcą wesprzeć innych.

✅️ Ile szczoteczek, past i mydła potrzeba?

Bardzo duuuuuużo!!! Jest wielu misjonarzy, którzy chcieliby wprowadzić mycie zębów również w swoich szkołach. Ponadto szczoteczki zebrane w latach poprzednich zdążyły się już zużyć. Dzieci, w nagrodę za sumienne szczotkowanie zębów przez cały rok, przed wakacjami dostają swoje szczoteczki do domu. Misjonarze proszą o kolejne szczotki, aby i w tym roku dzieci mogły myć nimi swoje ząbki. Gdzie możesz przekazać szczoteczki, pasty i mydła?

✅️ Do kiedy zbieramy szczoteczki i pasty?

Zbiórka trwa do 6 grudnia! 🙂

✅️ Gdzie możesz przekazać szczotki, pasty i mydła?

Zgłoś się z podarkami do opiekunek Szkolnego Wolontariatu!

➡️ p. Kałęckiej, p. Stryjeckiej-Kubiak, p. Wichańskiej!

Już dzisiaj wszystkim, którzy zdecydowali się pomóc z całego serca serdecznie dziękujemy!


Dziś na Długiej warsztaty taneczne z choreografem Pawłem Zającem


15 września uczniowie naszej szkoły brali udział
w 30. ogólnopolskiej akcji SPRZĄTANIA ŚWIATA
pod hasłem
“SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI”.


Integracyjny kolorowy tydzień
Kolorowy Tydzień

warsztaty taneczne

Wybory do samorządu uczniowskiego

8 września w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej odbył się FINISAŻ WYSTAWY “TAKI JA”, która powstawała w szkolnym zaciszu podczas warsztatów malarskich KOLOROWE IMPRESJE 2.0 przy wsparciu finansowym FUNDACJI ARTE.

Autorzy prac to niezwykłe osobowości – Ola, Róża, Weronika, Marta, Natalia, Mateusz, Kuba, Radek i Jacek łączą naukę ze swoją wielką pasją, jaką jest malarstwo. Każdy z Nich pracuje inaczej. Jedni w wielogodzinnym skupieniu pochylają się cierpliwie nad sztalugami, inni tworzą pośród szybujących we wszystkie strony emocji. Wszyscy są pracowici, obowiązkowi i kreatywni. Coraz odważniej wybierają obrazy, które Ich inspirują, m.in. Pabla Picassa, Vincenta van Gogha, Jana Cybisa, Magdaleny Wach, Rafała Olbińskiego, Pauliny Szufnary-Lebidy, Joanny Sierki, Adama Sadury. Coraz częściej eksperymentują z kolorami i kompozycją, śmielej czerpią radość i satysfakcję ze swojej twórczej pracy – malowania.

Autorzy:
Róża Antoniuk
Aleksandra Sosnówka
Mateusz Bączyński
Jacek Grodzki
Natalia Kilanowicz
Weronika Obirek
Marta Polakowska
Radosław Stanisławski

Finisaż wystawy


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

Witaj szkoło

Inauguracja roku katechetycznego 2023/2024 “Na Długiej” – Msza Św. w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście.

uroczysta msza święta
Translate »
Skip to content