Koło florystyczne

ROK SZKOLNY 2023/2024

W piątek 22 września br. rozpoczęło swoją działalność Koło Florystyczne. Zaczęliśmy od dekoracji stołu (tzw. kompozycji wielostronnej) z żywych kwiatów ciętych. Na giełdzie kwiatowej zostały zakupione goździki gałązkowe, astry chińskie i rumora. Resztę materiału roślinnego pozyskaliśmy z ogrodu szkolnego: pęcherznicę, owoce róży, liście bluszczu. Wykonane prace zostały zabrane do domu, aby cieszyć domowników 🙂


Na kolejnych zajęciach koła wykonaliśmy wieńce (metoda szpilkowania), a następnie przeszliśmy do dekoracji świątecznych (choinki z liści i z szyszek sosny czarnej).


Koło Florystyczne na piątkowych spotkaniach wykonało kolejne prace: wianki- techniką klejenia i jesienną kompozycję ekologiczną (zdjęcia).


ROK SZKOLNY 2022/2023

Koło służy pogłębianiu wiedzy o technikach, którymi posługują się prawdziwi floryści, aby stworzyć niepowtarzalne aranżacje roślinne. Mamy praktyczną możliwość pracy z gipsem, woskiem, drutami florystycznymi, gąbką florystyczną do kwiatów żywych, suszonych i ciętych, pistoletem do gorącego kleju itd.  W trzeciej klasie uczymy się tzw. materiałoznawstwa roślinnego, czyli nazw roślin, z których korzystamy na zajęciach koła; są to drzewa i krzewy (liściaste i iglaste), rośliny suszone, kwiaty cięte i doniczkowe.
W tym roku szkolnym wykonaliśmy kilka ciekawych prac:
– choinki z liści platana (które zbieraliśmy w Parku Krasińskich),
– choinki z szyszek sosny czarnej ozdobionych koralikami i perełkami,
– miseczki z wosku ozdobione suszem roślinnym (przy okazji zabawiliśmy się we wróżby andrzejkowe :)),
– ludziki z szyszek świerkowych,
– bombki choinkowe ozdobione techniką decoupage,
– nasadzenia z roślin doniczkowych w słojach.


„A w kole florystycznym już wiosna…”


Koło florystyczne przygotowało na Dzień Babci kompozycje z ciętych kwiatów tzw. flower- boxy

Możesz również polubić…

Translate »
Skip to content