Koło ekologiczne

W szkole prężnie działa Koło Ekologiczne. Na swoich spotkaniach promuje liczne działania ekologiczne, począwszy od przygotowywania (i spożywania 🙂) zdrowej żywności, np. pieczonych jabłek i soków owocowo- warzywnych po sporządzenie karmnika dla ptaków.


Koło ekologiczne odwiedziło wczoraj Kamień. Pawilon Edukacyjny i obserwowało przyrodę nad Wisłą. Podglądaliśmy przez lornetki ptaki 🦆🕊🐦 znaleźliśmy tropy zwierząt 🐾 i zrobiliśmy sobie mały piknik 🥤🍽


Koło Ekologiczne przygotowało zabawę na długi weekend. 🍅Rozwiąż krzyżówkę i po weekendzie przynieś rozwiązanie do sali ogrodniczej. Rozwiązaniem jest hasło, które ułożysz według numeròw umieszczonych w prawym dolnym rogu kratek. 🌶Wśród prawidłowych odpowiedzi zostanie wylosowana nagroda: zestaw roślin na balkon (pomidory, papryki i kwiaty).
🫑𝗢𝗱𝗽𝗼𝘄𝗶𝗲𝗱𝘇𝗶 𝗽𝗿𝘇𝘆𝗷𝗺𝘂𝗷𝗲𝗺𝘆 𝗱𝗼 𝗱𝗻𝗶𝗮 𝟳 𝗺𝗮𝗷𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟰.

krzyżówka

Koło Ekologiczne wykonało budkę lęgową dla ptaków. 🐦🐦‍⬛🕊 Ptasi apartament zawisł na ścianie szkoły i czeka na lokatorów.🐦 📽Mamy podgląd online wnętrza budki. Gdy tylko wprowadzi się do domku ptasia rodzina udostępnimy link. Członkowie koła ekologicznego bardzo dziękują za pomoc w realizacji projektu stolarzom, Panu informatykowi i Panu konserwatorowi.


Koło ekologiczne przedstawia przepis na ekologiczny stroik wielkanocny.

🐣Do wykonania stroika potrzeba: łubiankę z brzozowej kory, wiosenne rośliny, glinianą figurkę, na przykład owieczkę, mech, skorupki od jajek, keramzyt, bazie i gałązki brzozy oraz foliową torebkę z recyklingu. Wykonanie jest proste: wykładamy łubiankę reklamówką, na dno sypiemy keramzyt, sadzimy rośliny i całość dekorujemy mchem, skorupkami i baziami. Na koniec pracy można wznieść toast świeżo wyciśniętym sokiem z pomarańczy 🍹– smacznym i zdrowym.

🐣 Życzymy Wesołych Świąt.🐣


Członkowie koła ekologicznego wykonali z traw i papieru Marzannę w 100% biodegradowalną. Wczoraj klasa 2o wybrała się na poszukiwanie wiosny, a Marzannę pożegnaliśmy nad Wisłą.


Koło ekologiczne informuje♻️

Godzina dla Ziemi to coroczna, największa na świecie ekologiczna inicjatywa społeczna organizowana przez WWF.

W bieżącym roku przypada w sobotę 23 marca. Tegoroczna edycja wydarzenia w Polsce jest dedykowana rzekom💧

🌊Rzeka to nie tylko woda płynąca w korycie. To cały ekosystem, który tej wodzie towarzyszy: rośliny i zwierzęta, żyjące w nurcie rzeki i w jej dolinie oraz te, które odwiedzają ją w czasie wędrówek czy tarła. Rzeki to także dla wielu z nas miejsca rekreacyjne. Są też naszym dziedzictwem, które pilnie potrzebuje ochrony. Dlatego w ramach Godziny dla Ziemi fundacja WWF chce posprzątać tereny nad wodami🧹🪣🌊

Możesz uczcić Godzinę dla Ziemi WWF wyłączając 23 marca o 20:30 światło na godzinę w symbolicznym geście troski o planetę.

Zachęć znajomych, aby zrobili to samo! 😊

💡Uczcij Godzinę dla Ziemi gasząc w sobotę światło.

💡 Idź na spacer nad Wisłę!

💡 Udostępnij na FB wydarzenie i stronę:

@WWF Polska/ @wwfpolska , #godzinadlarzek i/lub #godzinadlaziemi

Plakat-Godzina dla Ziemi

Koło ekologiczne rozpoczyna tegoroczną akcję zbierania NAKRĘTEK. Prosimy o przynoszenie zbiorów do sali ogrodniczej nr 47. Dziś oficjalnie zważyliśmy pierwsze dostarczone nakrętki. Na pierwszym miejscu plasuje się klasa 2h, zebrali już 2 kilogramy.
Gratulujemy ! 👏👏👏
Która klasa pobije ich wynik?
Rozstrzygnięcie konkursu w kwietniu.
Pamiętajcie, recykling ogranicza ilość śmieci na wysypiskach. Chrońmy razem naszą planetę. 🌏🔄


Zbudowaliśmy karmnik dla sikorek i wróbli.🐦‍⬛ Wczoraj zawiesiliśmy nasz karmnik w szkolnym ogrodzie…

… i mieliśmy już pierwszego gościa.

Znajdziecie❓️Możesz również polubić…

Translate »
Skip to content