Koło ekologiczne
W szkole prężnie działa Koło Ekologiczne. Na swoich spotkaniach promuje liczne działania ekologiczne, począwszy od przygotowywania (i spożywania 🙂) zdrowej żywności, np. pieczonych jabłek i soków owocowo- warzywnych po sporządzenie karmnika dla ptaków.
Koło ekologiczne w ubiegłym roku szkolnym wykonało automatyczne poidło dla ptaków i owadów, które codziennie uzupełnia się świeżą wodą. Członkowie koła bardzo się napracowali. Najpierw wybrali odpowiedni pień, oczyścili go z kory i polakierowali. Następnie wykonali misę i umieścili ją na pniu. Na koniec wkopali poidło w ziemię i podłączyli wodę. Ptaszkom poidło bardzo się podoba! Zobaczcie sami!
Koło ekologiczne odwiedziło wczoraj Kamień. Pawilon Edukacyjny i obserwowało przyrodę nad Wisłą. Podglądaliśmy przez lornetki ptaki znaleźliśmy tropy zwierząt i zrobiliśmy sobie mały piknik
Koło Ekologiczne przygotowało zabawę na długi weekend. Rozwiąż krzyżówkę i po weekendzie przynieś rozwiązanie do sali ogrodniczej. Rozwiązaniem jest hasło, które ułożysz według numeròw umieszczonych w prawym dolnym rogu kratek. Wśród prawidłowych odpowiedzi zostanie wylosowana nagroda: zestaw roślin na balkon (pomidory, papryki i kwiaty).
𝗢𝗱𝗽𝗼𝘄𝗶𝗲𝗱𝘇𝗶 𝗽𝗿𝘇𝘆𝗷𝗺𝘂𝗷𝗲𝗺𝘆 𝗱𝗼 𝗱𝗻𝗶𝗮 𝟳 𝗺𝗮𝗷𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟰.
Koło Ekologiczne wykonało budkę lęgową dla ptaków. Ptasi apartament zawisł na ścianie szkoły i czeka na lokatorów. Mamy podgląd online wnętrza budki. Gdy tylko wprowadzi się do domku ptasia rodzina udostępnimy link. Członkowie koła ekologicznego bardzo dziękują za pomoc w realizacji projektu stolarzom, Panu informatykowi i Panu konserwatorowi.
Koło ekologiczne przedstawia przepis na ekologiczny stroik wielkanocny.
Do wykonania stroika potrzeba: łubiankę z brzozowej kory, wiosenne rośliny, glinianą figurkę, na przykład owieczkę, mech, skorupki od jajek, keramzyt, bazie i gałązki brzozy oraz foliową torebkę z recyklingu. Wykonanie jest proste: wykładamy łubiankę reklamówką, na dno sypiemy keramzyt, sadzimy rośliny i całość dekorujemy mchem, skorupkami i baziami. Na koniec pracy można wznieść toast świeżo wyciśniętym sokiem z pomarańczy – smacznym i zdrowym.
Życzymy Wesołych Świąt.
Członkowie koła ekologicznego wykonali z traw i papieru Marzannę w 100% biodegradowalną. Wczoraj klasa 2o wybrała się na poszukiwanie wiosny, a Marzannę pożegnaliśmy nad Wisłą.
Koło ekologiczne informuje
Godzina dla Ziemi to coroczna, największa na świecie ekologiczna inicjatywa społeczna organizowana przez WWF.
W bieżącym roku przypada w sobotę 23 marca. Tegoroczna edycja wydarzenia w Polsce jest dedykowana rzekom
Rzeka to nie tylko woda płynąca w korycie. To cały ekosystem, który tej wodzie towarzyszy: rośliny i zwierzęta, żyjące w nurcie rzeki i w jej dolinie oraz te, które odwiedzają ją w czasie wędrówek czy tarła. Rzeki to także dla wielu z nas miejsca rekreacyjne. Są też naszym dziedzictwem, które pilnie potrzebuje ochrony. Dlatego w ramach Godziny dla Ziemi fundacja WWF chce posprzątać tereny nad wodami
Możesz uczcić Godzinę dla Ziemi WWF wyłączając 23 marca o 20:30 światło na godzinę w symbolicznym geście troski o planetę.
Zachęć znajomych, aby zrobili to samo!
Uczcij Godzinę dla Ziemi gasząc w sobotę światło.
Idź na spacer nad Wisłę!
Udostępnij na FB wydarzenie i stronę:
@WWF Polska/ @wwfpolska , #godzinadlarzek i/lub #godzinadlaziemi
Koło ekologiczne rozpoczyna tegoroczną akcję zbierania NAKRĘTEK. Prosimy o przynoszenie zbiorów do sali ogrodniczej nr 47. Dziś oficjalnie zważyliśmy pierwsze dostarczone nakrętki. Na pierwszym miejscu plasuje się klasa 2h, zebrali już 2 kilogramy.
Gratulujemy !
Która klasa pobije ich wynik?
Rozstrzygnięcie konkursu w kwietniu.
Pamiętajcie, recykling ogranicza ilość śmieci na wysypiskach. Chrońmy razem naszą planetę.
Zbudowaliśmy karmnik dla sikorek i wróbli.🐦⬛ Wczoraj zawiesiliśmy nasz karmnik w szkolnym ogrodzie…
… i mieliśmy już pierwszego gościa.
Znajdziecie