Operator procesów introligatorskich

Oprawianie druków, broszur, książek przy pomocy narzędzi introligatorskich; wykonywanie galanterii papierniczej (pudełka, torebki i inne); zajęcia praktyczne w pracowni szkolnej.

KONKURS INTROLIGATORSKI

NASZE PRACE

WARSZTATY DRUKARSKIE- “GUTENBERG I JEGO WYNALAZKI”

24 listopada klasy introligatorskie były w Pałacu w Wilanowie na warsztatach z kaligrafii oraz na warsztatach drukarskich “𝗚𝘂𝘁𝗲𝗻𝗯𝗲𝗿𝗴 𝗶 𝗷𝗲𝗴𝗼 𝘄𝘆𝗻𝗮𝗹𝗮𝘇𝗸𝗶”.
Uczniowie poznali odpowiedzi na nurtujące pytania.:
Na czym polega drukowanie i jakie były jego początki?
Jak wyglądały “drukarki” przed XV wiekiem?
Ile trwało powstawanie tekstu?
Jak ten wynalazek zmienił życie ludzi w tamtych czasach?

Posłuchali opowieści o historii druku, Janie Gutenbergu i jego wynalazkach. Wszyscy byli zachwyceni warsztatami.

ZAJĘCIA W PRACOWNI INTROLIGATORSKIEJ– praktyki klasy 2i

ZAJĘCIA W PRACOWNI INTROLIGATORSKIEJ– praktyki klasy 1i i 2i

projekt "Papierowe"

PAPIEROWE, to wspólna inicjatywa projektów edukacyjno-społecznych i introligatorów. Dzięki grantowi z programu Młodzi Przedsiębiorczy Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) uczniowie klas introligatorskich założyli manufakturę rękodzieła papierowego.

ZAJĘCIA W PRACOWNI INTROLIGATORSKIEJ– praktyki klasy 1i

SZKOLNY KONKURS INTROLIGATORSKI

W naszej szkole odbył się konkurs introligatorski. Uczestnicy wykonali mały notes. Udział w konkursie sprawił wszystkim dużo radości i satysfakcji. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

ZAJĘCIA W PRACOWNI INTROLIGATORSKIEJ– praktyki klasy 1i