MSCDN


ROK SZKOLNY 2023/2024


PRACE BIUROWO-POMOCNICZE

Klasa 1b w roku szkolnym 2023/24 odbywa praktyki w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Młodzież wykonuje prace biurowe polegające na segregowaniu dokumentów, przygotowywaniu materiałów do wysyłki, przygotowaniu materiałów do niszczenia oraz samym niszczeniu dokumentów. Przy dobrej pogodzie młodzież dodatkowo porządkuje teren wokół MSCDN zamiatając, grabiąc i przewożąc liście na kompost. Zawsze po praktykach porządkujemy narzędzia i miejsce pracy. Złożenie 1000 listów, włożenie ich do kopert wraz z broszurą edukacyjną nie jest wyzwaniem dla klasy 1b.


ROK SZKOLNY 2022/2023


Klasa 1a odbywała praktyki w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Uczniowie realizują tam działania związane z pracami biurowymi (obsługą niszczarki biurowej, segregowaniem dokumentów, usuwaniem zszywek z plików papierów za pomocą rozszywacza, porządkowaniem pracowni biurowej).  Praktyki w MSCDN to różnorodność działań, ponieważ klasa uczy się tam czynności związanych z utrzymaniem porządku na zewnątrz (np.: grabienie liści), jak i wewnątrz budynku, (podlewanie i czyszczenie kwiatów, układnie i segregowanie książek na półkach, rozkładanie elementów ozdobnych itp.). 

Możesz również polubić…

Translate »
Skip to content