Ogrodnicy

Pielęgnacja terenów zieleni; prowadzenie upraw roślin warzywnych, przyprawowych, roślin ozdobnych i sadowniczych, elementy bukieciarstwa; zajęcia praktyczne w szkole oraz w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.


ROK SZKOLNY 2022/2023

6 lutego 2023 r. odbył się pierwszy próbny egzamin praktyczny w klasie IIIw. Tematem był wysiew roślin do skrzynek. Jak widać warto jeszcze poćwiczyć…


Klasy ogrodnicze 17 marca były na wycieczce w sadzie. Praca i wypoczynek.


Klasy ogrodnicze posadziły przed wejściem do szkoły róże 🌹🌹🌹 podarowane przez klasy pierwsze oraz tulipany 🌷🌷🌷 i narcyzy 🌼🌼🌼


W dniu 24.10 klasa IIIw i Io pojechały na zawodową wycieczkę ogrodniczą do ekologicznego sadu w Mogielnicy. Prowadzi go- wraz z rodzicami- nasz absolwent Beniamin Zarzycki. Sad zajmuje powierzchnię 14 ha. Uprawa ekologiczna oznacza, że nie stosuje się tam ochronnych zabiegów chemicznych. Być może nie wszystkie owoce są ładne „jak malowane”, ale za to- ZDROWE!

W sadzie zbieraliśmy jabłka do wielkich skrzyń, które następnie transportowane były do przechowalni. Gościnni Gospodarze poczęstowali nas ekologiczną zupą z dyni i innymi smakołykami. Ponadto zjedliśmy tyle jabłek (prosto z drzewa!) ile nam się zmieściło. Dostaliśmy także owoce do domu.

Otrzymaliśmy także zaproszenie na kolejne wycieczki- w innych porach roku.


Wycieczka na giełdę kwiatową

24.10 klasy ogrodnicze IIIw i Io odwiedziły Rynek Hurtowy Bronisze, gdzie kupuje się- w ilościach hurtowych- owoce, warzywa i kwiaty. W hali kwiatowej można się zaopatrzyć w kwiaty cięte, doniczkowe, sztuczne, a także artykuły dekoracyjne, świece, naczynia, wstążki, kosze itp. Już wystawiono do sprzedaży bombki i lampki choinkowe, chociaż do świąt pozostało blisko 2 miesiące.


Praktyki w Wilanowie
Praktyki w Wilanowie

Klasy 1o i 3w na wycieczce do OLSZYNA.

🍀 Wystawa warzyw i zajęcia na wydziale biologii.

🍀 Zwiedzanie kampusu Kortowo.

🍀 Zajęcia w pracowni in vitro.

🍀 Kwiatowe łapaczy snów – warsztaty.

🍀 Zwiedzanie ogrodów i wystawa dalii.


Klasy 2o i 3w na targach ogrodniczych – „Zieleń to życie”


ROK SZKOLNY 2021/2022


3 o na praktykach w Wilanowie. Najpierw praca, później zwiedzanie pałacu.


Możesz również polubić…

Translate »
Skip to content