Wolontariat społeczny

,,Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne – pełne zadumy i smutku. I taki jest dzień 1 listopada, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wspominamy i tęsknimy.”

​ ​ ​ ​ ​ W dniu 28.10.2022 uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w drugiej już akcji sprzątania grobów z okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych. Nasi wolontariusze wraz z opiekunkami wybrali się na cmentarz Powązkowski, aby uprzątnąć pomniki, które są rzadko odwiedzane na co dzień lub nie ma się kto nimi zająć. Młodzież z zapałem zabrała się do pracy i szybko uporała się z różnego rodzaju odpadami, opadłymi liśćmi oraz potłuczonymi zniczami.​ Po zakończonych pracach porządkowych, uczniowie przeszli także alejkami cmentarza, wspominając znanych im bliskich oraz zapalili znicze. Akcja przebiegała w spokojnej i pełnej zadumy atmosferze.

​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ Celem naszej akcji jest nie tylko pomoc, ale także kształtowanie postaw szacunku oraz wdrażanie do odpowiedniego zachowania się w miejscach pamięci narodowej i miejscach publicznych.

​ ​ ​ ​ ​ ​ Cieszymy się, że nasza młodzież chętnie uczestniczy w akcjach prowadzonych przez Szkolny Wolontariat i mamy nadzieję, że tradycja sprzątania cmentarza przez nasz Szkolny Klub Wolontariatu nigdy nie zaniknie.

Możesz również polubić…

Skip to content