Wolontariat społeczny


ROK SZKOLNY 2023/2024


Dnia 24.10.2023 uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w akcji sprzątania grobów z okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych. Nasi wolontariusze wraz z opiekunami wybrali się na cmentarz Powązkowski, aby uprzątnąć pomniki, które są rzadko odwiedzane na co dzień lub nie ma się kto nimi zająć. Młodzież z zapałem zabrała się do pracy 🧹🪣🧽i szybko uporała się z różnego rodzaju odpadami, opadłymi liśćmi🍁🍂 oraz potłuczonymi zniczami🕯 Mogiły oczyszczone zostały również z chwastów i symbolicznie udekorowane. Akcja przebiegała w spokojnej i pełnej zadumy atmosferze.


ROK SZKOLNY 2022/2023


23 stycznia bieżącego roku członkowie Szkolnego Wolontariatu odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt w Józefowie koło Legionowa. 🐶🐱

Schronisko w Józefowie ma pod swoją opieką około 300 psów. Pracy jest tu bardzo dużo- od sprzątania boksów, przez remonty, karmienie, opiekę weterynaryjna,a kończąc na spacerach, na które zwierzaki wychodzą rzadko. Dlaczego? Po prostu brakuje rąk do pracy. Praca wolontariusza na terenie ośrodka polega przede wszystkim na wyprowadzaniu psów na spacer do pobliskiego lasu. Nasza grupa przed wejściem na teren placówki została przeszkolona i poinformowana o zasadach, których należy bezwzględnie przestrzegać będąc w schronisku. Większość z nas poszła na spacer, a część została na terenie ośrodka i pomagała w pracach na terenie placówki. Te kilka godzin w schronisku i kilometry, które poczuliśmy w nogach dały nam możliwość poznania pracy wolontariusza i pokazały, jak bezdomne psy potrzebują wsparcia człowieka.

Opiekunki Szkolnego Wolontariatu p. Paulina Kałęcka, p. Marta Stryjecka-Kubiak oraz p. Justyna Wichańska serdecznie dziękują, za wszystkie dary przyniesione przez naszą młodzież.
Jesteście najlepsi 💚


,,Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne – pełne zadumy i smutku. I taki jest dzień 1 listopada, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wspominamy i tęsknimy.”

​ ​ ​ ​ ​ W dniu 28.10.2022 uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w drugiej już akcji sprzątania grobów z okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych. Nasi wolontariusze wraz z opiekunkami wybrali się na cmentarz Powązkowski, aby uprzątnąć pomniki, które są rzadko odwiedzane na co dzień lub nie ma się kto nimi zająć. Młodzież z zapałem zabrała się do pracy i szybko uporała się z różnego rodzaju odpadami, opadłymi liśćmi oraz potłuczonymi zniczami.​ Po zakończonych pracach porządkowych, uczniowie przeszli także alejkami cmentarza, wspominając znanych im bliskich oraz zapalili znicze. Akcja przebiegała w spokojnej i pełnej zadumy atmosferze.

​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ Celem naszej akcji jest nie tylko pomoc, ale także kształtowanie postaw szacunku oraz wdrażanie do odpowiedniego zachowania się w miejscach pamięci narodowej i miejscach publicznych.

​ ​ ​ ​ ​ ​ Cieszymy się, że nasza młodzież chętnie uczestniczy w akcjach prowadzonych przez Szkolny Wolontariat i mamy nadzieję, że tradycja sprzątania cmentarza przez nasz Szkolny Klub Wolontariatu nigdy nie zaniknie.

Możesz również polubić…

Translate »
Skip to content