JESTEŚMY! МИ Є!


PODSUMOWANIE PROJEKTU KORCZAKOWSKIEGO “Jesteśmy! Mи є!”.

I stało się! 30 maja odbyło się uroczyste zakończenie projektu korczakowskiego – “Jesteśmy! Mи є!”. Było pięknie i wzruszająco❤️ Jeszcze raz gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w grze miejskiej “Odkryj Warszawę Szlakiem Janusza Korczaka”.

Podziękowania dla:

 • SzkołaPodstawowaNr155 ul. Paska
 • Szkoła Podstawowa Nr 177 im. Marii Konopnickiej ul. Szczęśliwicka
 • Szkoła Podstawowa nr 213 im. Ireny Sendlerowej w Warszawie ul. Elektoralna

Projekt realizowany we współpracy z Fundacja ARTE, współfinansowany przez m.st. Warszawa.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=737528808377860&set=pcb.737531258377615


Klasa 1F, co prawda w dwóch turach, ale z powodzeniem, ukończyła grę miejską z Januszem Korczakiem w roli głównej. Dziewczęta z pomocą mapy odnalazły wskazane miejsca pamięci i prawidłowo rozwiązały quiz! 👌👌

klasa 1f śladem Korczaka

Nie straszny nam majowy deszczyk ☔️, kiedy przed nami takie ciekawe wyzwanie 🙂 Na mecie gry terenowej śladami Janusza Korczaka melduje się też klasa 1h 🙂

Klasa 1h na wycieczce

Uczniowie klas 1a i 2a z wizytą w Korczakianum

Klasa 1a i 2a

𝗞𝗹𝗮𝘀𝗮 𝟮𝗱/𝟯𝗱 – 🔎 𝗢𝗗𝗡𝗔𝗟𝗘𝗭𝗜𝗢𝗡𝗘 – 𝗭𝗔𝗟𝗜𝗖𝗭𝗢𝗡𝗘 🔍

Wycieczka klasy 2d/3d

Kolejne szkoły wzięły udział w grze terenowej Odkryj Warszawę Szlakiem Janusza Korczaka🔍 🤩 Szkoła Podstawowa Specjalna Nr155 ul. Paska i 🤩 Szkoła Podstawowa Nr 177 ul. Szczęśliwicka, gratulujemy ukończenia gry i wykonania QUIZU. Wszystkie pozostałe szkoły zachęcamy do podjęcia wyzwania 🙂

Odkryj Warszawę Szlakiem Janusza Korczaka

Uczennice z klasy 2h wykonały zadania podczas GRY TERENOWEJ SZLAKIEM JANUSZA KORCZAKA.

 • Plac Krasińskich
 • ul. Nowolipki 7
 • ul. Niecała 12
 • Ogród Saski
 • Dom Sierot
Odkryj Warszawę Szlakiem Janusza Korczaka

Klasa 1b wraz z wychowawczynią wybrała się na grę terenową szlakiem Janusza Korczaka👣🗺️. Przy każdym punkcie mieli za zadanie przeczytać tekst 📃na karcie informacyjnej oraz zrobić zdjęcie 📸.
Zadania wykonane były przy:

 • Plac Krasińskich
 • ul. Nowolipki 7
 • ul. Niecała 12
 • Ogród Saski
 • Dom Sierot

Na zakończenie gry wybrali się pod Pomnik Janusza Korczaka 🪦, gdzie rozwiązali quiz 📝. Klasie poszło fenomenalnie, rozwiązali prawidłowo wszystkie zagadki 🤩.

Odkryj Warszawę Szlakiem Janusza Korczaka

W dniu 26 kwietnia uczniowie klasy 8a wraz z wychowawczynią i panią Pauliną wzięli udział w grze terenowej ” Odkryj Warszawę śladami Janusza Korczaka”. Posługując się mapą odnaleźliśmy pięć miejsc związanych z życiem i działalnością Janusza Korczaka. Celem zabawy było odnalezienie miejsc , zrobienie zdjęć a przy pomniku “Pana Doktora” rozwiązaliśmy quiz. Bardzo dziękujemy organizatorom tej gry – ZSS nr 105, ul. DŁUGA 9, Warszawa. Była to super zabawa, przy okazji której przybliżyliśmy sobie sylwetkę wspaniałej postaci jakim był Janusz Korczak.

Odkryj Warszawę Szlakiem Janusza Korczaka

Możesz również polubić…

Translate »
Skip to content