JESTEŚMY! МИ Є!

PODSUMOWANIE PROJEKTU KORCZAKOWSKIEGO “Jesteśmy! Mи є!”.

I stało się! 30 maja odbyło się uroczyste zakończenie projektu korczakowskiego – “Jesteśmy! Mи є!”. Było pięknie i wzruszająco❤️ Jeszcze raz gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w grze miejskiej “Odkryj Warszawę Szlakiem Janusza Korczaka”.

Podziękowania dla:

• SzkołaPodstawowaNr155 ul. Paska
  • Szkoła Podstawowa Nr 177 im. Marii Konopnickiej ul. Szczęśliwicka
  • Szkoła Podstawowa nr 213 im. Ireny Sendlerowej w Warszawie ul. Elektoralna

Projekt realizowany we współpracy z Fundacja ARTE, współfinansowany przez m.st. Warszawa.

Klasa 1F, co prawda w dwóch turach, ale z powodzeniem, ukończyła grę miejską z Januszem Korczakiem w roli głównej. Dziewczęta z pomocą mapy odnalazły wskazane miejsca pamięci i prawidłowo rozwiązały quiz! 👌👌

klasa 1f śladem Korczaka

Nie straszny nam majowy deszczyk ☔️, kiedy przed nami takie ciekawe wyzwanie 🙂 Na mecie gry terenowej śladami Janusza Korczaka melduje się też klasa 1h 🙂

Klasa 1h na wycieczce

Uczniowie klas 1a i 2a z wizytą w Korczakianum

Klasa 1a i 2a

𝗞𝗹𝗮𝘀𝗮 𝟮𝗱/𝟯𝗱 – 🔎 𝗢𝗗𝗡𝗔𝗟𝗘𝗭𝗜𝗢𝗡𝗘 – 𝗭𝗔𝗟𝗜𝗖𝗭𝗢𝗡𝗘 🔍

Wycieczka klasy 2d/3d

Kolejne szkoły wzięły udział w grze terenowej Odkryj Warszawę Szlakiem Janusza Korczaka🔍 🤩 Szkoła Podstawowa Specjalna Nr155 ul. Paska i 🤩 Szkoła Podstawowa Nr 177 ul. Szczęśliwicka, gratulujemy ukończenia gry i wykonania QUIZU. Wszystkie pozostałe szkoły zachęcamy do podjęcia wyzwania 🙂

Odkryj Warszawę Szlakiem Janusza Korczaka

Uczennice z klasy 2h wykonały zadania podczas GRY TERENOWEJ SZLAKIEM JANUSZA KORCZAKA.

• Plac Krasińskich
  • ul. Nowolipki 7
  • ul. Niecała 12
  • Ogród Saski
  • Dom Sierot
Odkryj Warszawę Szlakiem Janusza Korczaka

Klasa 1b wraz z wychowawczynią wybrała się na grę terenową szlakiem Janusza Korczaka👣🗺️. Przy każdym punkcie mieli za zadanie przeczytać tekst 📃na karcie informacyjnej oraz zrobić zdjęcie 📸.
Zadania wykonane były przy:

• Plac Krasińskich
  • ul. Nowolipki 7
  • ul. Niecała 12
  • Ogród Saski
  • Dom Sierot

Na zakończenie gry wybrali się pod Pomnik Janusza Korczaka 🪦, gdzie rozwiązali quiz 📝. Klasie poszło fenomenalnie, rozwiązali prawidłowo wszystkie zagadki 🤩.

Odkryj Warszawę Szlakiem Janusza Korczaka

W dniu 26 kwietnia uczniowie klasy 8a wraz z wychowawczynią i panią Pauliną wzięli udział w grze terenowej ” Odkryj Warszawę śladami Janusza Korczaka”. Posługując się mapą odnaleźliśmy pięć miejsc związanych z życiem i działalnością Janusza Korczaka. Celem zabawy było odnalezienie miejsc , zrobienie zdjęć a przy pomniku “Pana Doktora” rozwiązaliśmy quiz. Bardzo dziękujemy organizatorom tej gry – ZSS nr 105, ul. DŁUGA 9, Warszawa. Była to super zabawa, przy okazji której przybliżyliśmy sobie sylwetkę wspaniałej postaci jakim był Janusz Korczak.