Varsavianistyczna Szkoła

Varsavianistyczna Szkoła

Obie szkoły wchodzące w skład Zespołu Szkół Specjalnych nr 105 posiadają bezterminowy certyfikat Varsavianistycznej Szkoły.  Certyfikat świadczy o tym, że rozwijamy swoją wiedzę o Warszawie i dbamy o nasze miasto. 

W naszych szkołach odbywają się lekcje, gry, konkursy, wycieczki i spotkania związane z Warszawą. Uczestniczymy w zbiórkach na rzecz potrzebujących, sprzątamy nasze miasto, segregujemy śmieci, pomagamy starszym, uczestniczymy w Akcji Żonkil, projekcie BohaterOn. Jesteśmy wolontariuszami na imprezach sportowych i kulturalnych. Startujemy w konkursie Warszawa w Kwiatach i Zieleni. Dbamy o kontakt z uczestnikami Powstania Warszawskiego. Pomagamy w Warszawskim Zoo. Uczniowie zdobywają odznaki Przyjaciela Warszawy. Dbamy o to by wszyscy czuli się dobrze w naszych szkołach.

Materiały o Warszawie:

Gra miejska Szlakiem Powstania warszawskiego po Starym Mieście

Instrukcja, aplikacja do Gry miejskiej Szlakiem Powstania Warszawskiego

Gra terenowa Sokole Oko

Gra terenowa Stara Warszawa – śladami Przeszłości

Gra multimedialna Gdzie jest Syrenka: 

Możesz również polubić…

Translate »
Skip to content