Z życia szkoły- 2021/2022

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 🙂

Pani Dyrektor Elżbieta Kostrzewa wręczyła podziękowania za intensywną pracę, naukę i zaangażowanie podczas roku szkolnego 2021/2022 – 📋🥇📚 dyplomy, świadectwa z czerwonym paskiem dla uczniów wyróżniających się ❤️
i nagrody dla absolwentów – uczniów kończących szkołę oraz puchary dla sportowców za trzyletni wysiłek.
ABSOLWENTOM życzymy powodzenia w egzaminach zawodowych i udanego startu w dorosłe życie.
A na zakończenie uroczystości wysłuchaliśmy brawurowej i energetycznej części artystycznej 🪘🎶🎸

Fotorelacja z uroczystości- w zakładce „Galeria zdjęć”.

Już wakacje!!!

WRĘCZANIE NAGRÓD

W czwartek, 23 czerwca Pani Małgosia wręczyła dyplomy i nagrody uczniom wyróżniającym się w CZYTELNICTWIE 📚📖📚
Pani Ania, wręczyła nagrody i dyplomy uczniom działającym w KOLE MUZYCZNYM 🎁🎶🥁🪘🎸
Pani Maria uhonorowała 🏅„PRAKTYKANTÓW NA MEDAL”🏅

Więcej zdjęć z uroczystości na szkolnym fb.


15 czerwca na Zamku Królewskim uczestniczyliśmy w Konferencji podsumowującej program „Oby Młodzież”, realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Było inspirująco, miło i elegancko. Poznaliśmy wielu przyjaciół, zwiedziliśmy Zamek i zjedliśmy pyszny obiad.


4 czerwca 2022 r. w Parku Młociny odbyło się ognisko harcerskie.egzamin

31 maja na obiekcie @MOS 3 Śródmieście w Warszawie odbył się VIII WIOSENNY BIEG dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Organizatorami kolejnej edycji imprezy jest ZSS nr 105, ul. DŁUGA 9, Warszawa i MOS 3 Śródmieście w Warszawie. W imprezie wzięli udział nie tylko zawodnicy ze szkół specjalnych z Warszawy, ale również z Ostrówka i z Wołomina.

W tym roku wystartowało 150 zawodników w 12 kategoriach:
-biegi dla chłopców i dziewcząt,
-chód Nordic Walking,
-wyścig zawodników na wózkach,
-marsz na dystansie 80 m
-sztafety szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Wszyscy zawodnicy spisali się na medal, każdy ukończył swój dystans. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim ekipom za przybycie. W trakcie imprezy cheerleaderkiNa105 z Długiej pod kierunkiem pani Ani Pogorzelskiej rozbawiły wszystkich uczestników biegu tańcem i śpiewem. Był również konkurs strzałów na bramkę, gdzie za zwycięstwo czekała koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego oraz koszulki i szaliki klubowe Legii Warszawa. W trakcie imprezy odbyła się także loteria szczęśliwy numerek. Po biegach nasi zawodnicy i kibice udali się na poczęstunek, pyszne hot-dogi oraz słodkości od Piekarni Putka. Pragnienie ugasiliśmy pyszną i zdrową Warszawską Kranówką prosto z beczkowozu. Na koniec odbyła się najprzyjemniejsza część programu – dekoracja zawodników. Puchary, dyplomy i nagrody wręczał Z-ca Burmistrza Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy – Pan Paweł Martofel, Dyrektor MOS 3 Śródmieście – Pan Marek Krzywicki oraz Wicedyrektorzy ZSS_105 – Pani Urszula Lenkiewicz i Pan Karol Posiewka.

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom:
-Fundacji Amicus Europae Fundacja Aleksandra Kwaśniewskiego
-Panu Krzysztofowi Rumianowskiemu BPO Network
-Pani Teresie Miller JBB Baldyga
-Piekarni Cukierni PUTKA
-Firmie Lantmannen Unibake Poland Sp. z o.o.
-Biuro Sportu i Rekreacji m.st.Warszawy
-Dr Irena Eris SA
-Warszawskiej Kranówce
-LXXII LO im. Jakuba Jasińskiego w Warszawie
-Panu Pawłowi Januszewskiemu
-Fundacji Legii Warszawa

Fotorelacja na fb i w galerii szkolnej.


Zapraszamy na wystawę „TU I TERAZ”
🎨 Autorami obrazów są uczniowie – malarze z naszej szkoły
▶️ 1 czerwca 2022 – 31 sierpnia 2022 r.
▶️ Miejsce – WCIES ul. Stara 4
▶️ Uroczysty Wernisaż – 3 czerwca, godz 11.00
Wstęp wolny.
🎨 ZAPRASZAMY 🎨

zaproszenie

W dniach 13 – 20.05.2022 w naszej szkole obchodziliśmy Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa 🚴 W związku z tym na naszą młodzież czekało kilka atrakcji i zadań. Pogadanki związane z bezpieczeństwem podczas jazdy rowerem, gra terenowa „sokole oko”, kilka kart z zadaniami, a na deser zorganizowany został tor sprawnościowy do pokonania na rowerze 🚲 bądź hulajnodze 🛴. Wszystkim nauczycielom i uczniom bardzo dziękujemy za zaangażowanie. Mam nadzieję, że będziecie pamiętać wszystkie wskazówki, które zwiększą Wasze bezpieczeństwo podczas przemieszczania się do szkoły i ze szkoły. 😁
Więcej zdjęć na szkolnym fb.


VIII Wiosenny Bieg

ZDROWO NA SPORTOWO

W dniu 5.05 odbył się coroczny piknik „Zdrowo na sportowo” dla klas SSPdP oraz chętnych z SB.
Co to była za zabawa !!! Mnóstwo śmiechu, radości i energii. Po raz pierwszy piknik wspierany był przez Fundacja ARTE w ramach programu W WARSZAWIE JEST MOC. I moc była z NAMI 💪😎🙃 Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił na nowych ciekawych sprzętach sportowych. W tym samym czasie inna grupa przygotowywała smaczny i zdrowy posiłek dla wszystkich uczestników projektu. A na koniec najbardziej aktywni otrzymali dyplomy oraz nagrody #MSiT i odbyła się minidyskoteka.
Był🔥🔥🔥
Dziękujemy Wam dzieciaki, dajecie nam siłę, zapraszamy za rok!!!
Organizatorzy: Radek i Olena Maniccy + ekipa supernauczycieli 👍
Poniżej link do relacji z tego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia;

https://www.facebook.com/100063622421294/videos/808417133472665


🇵🇱 WIWAT MAJ❗️🇵🇱 3 MAJ❗️🇵🇱
Uczniowie naszej szkoły z okazji Święta 3 Maja podczas przepięknej akademii przybliżyli historię uchwalenia Konstytucji w Polsce. Wskazali losy naszego państwa i prawa człowieka zapisane w Konstytucji Trzeciego Maja, Konstytucji Marcowej, Konstytucji Kwietniowej oraz Konstytucji z 1997 r., która obowiązuje w naszym państwie do dziś. Poszanowanie praw człowieka to obowiązek każdego cywilizowanego kraju. W tym aspekcie odnieśliśmy się do sytuacji narodu ukraińskiego 🇺🇦 Obyśmy nie musieli doświadczać napaści na SWÓJ DOM. „Naszą powinnością jest nie tylko ratować prześladowanych, ale też ujawniać i strzec prawdy o losie ofiar” – Prezydent Andrzej Duda
Akademia tradycyjnie zakończyła się dostojnym polonezem.
Więcej zdjęć w zakładce- galeria.22 kwietnia, uczniowie naszej szkoły brali udział w przedsięwzięciu organizowanym przez Stowarzyszenie „Dla Polski”. Z okazji Dnia Ziemi wspólnie sprzątaliśmy najbliższą okolicę naszej szkoły.​ ​


🌼 19 kwietnia upamiętniamy 79. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.
🌼 W tym roku nasza #sekcjafilmowa przygotowała film wspólnie z uczniami ZPSM nr 4 im. K. Szymanowskiego.
🌼 Wiemy, jak bardzo jesteście wrażliwi na muzykę,zatrzymajcie się na chwilę zadumy…🖤
🌼„Dlaczego nikt mnie nie pyta, czy w getcie była miłość? Dlaczego nikogo to nie interesuje?” – pytał Marek Edelman w książce „I była miłość w getcie”. Tegoroczna akcja Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN jest próbą odpowiedzi na to pytanie, ale również refleksji nad tym, czym była i co znaczyła miłość w getcie warszawskim.
🌼 Jutro spotkamy się i na poszczególnych lekcjach poszukamy odpowiedzi na trudne pytania…
🌼 Tegoroczna akcja Żonkile odbywa się w czasie, gdy w naszej części kontynentu znów giną ludzie – gdy ponownie mordowani są mężczyźni, kobiety i dzieci. Kampania odbywająca się pod hasłem miłości jest także próbą manifestacji sprzeciwu wobec wojnie, wobec wszelkiej agresji 💙💛🇺🇦

🌼 W filmie wykorzystano materiały o powstaniu. Utwór „Lista Schindlera” J.Williamsa wykonują -Milan i Maksymilian Maniccy.Produkcja: Radosław i Olena Maniccy.


🇺🇦 W HOŁDZIE wszystkim Ukraińcom, którzy z dala od swoich domów będą świętować na obczyźnie. Dla bohaterskich żołnierzy, cywilów i dla Tych, którzy już nie wrócą. ❗️S T O P W O J N I E ❗️Uczniowie ZSS nr 105, ul.DŁUGA 9, Warszawa nagrali wideoklip do piosenki „UKRAINA” Tarasa Petrynenko.
Nagrania i montaż – Radosław Manicki
*Do wideoklipu wykorzystano filmy promujące Ukrainę*

Wideoklip nagrany podczas warsztatów #TańczŚpiewajGraj realizowanych we współpracy z Fundacja ARTE w ramach programu Aktywna warszawska młodzież współfinansowanego ze środków Miasta st. Warszawy.

„Ukraina”
Innej drogi nam nie potrzeba
Póki jarzy się Droga Mleczna.
Ja idę od ciebie i do ciebie
Po złotych twoich ścieżkach.

Nie wolno mi ciebie nie kochać,
Nie wolno nie kwitnąć tobie.
Tylko dotąd żyć warto w świecie,
Póty ty kwitniesz i żyjesz.

Ref.
Ukraino, Ukraino!
Wśród dalekich dróg
Wierne serce twego syna
Kładę tobie do nóg.

Bo (my) kochamy do nieprzytomności,
A jeszcze nieprędko nam koniec.
Może sercami naszymi jeszcze
Rozpalimy tysiące serc.

Jeszcze nasza świeca nie zgasła,
Jeszcze nasza młodość jest w nas.
A to, czy nasza sprawa jest słuszna,
Powiedzą ludzie, powie czas.

Tłumaczenie: Olena Manicka

https://drive.google.com/file/d/1qYLFzWwHhum2X4PB1J7HnBc0nuAlY41s/view?usp=drivesdk


KIERMASZ WIOSENNY „Na Długiej”✨️❤️
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym Kiermaszu Wiosennym. Gwarantujemy, że zebrana kwota będzie przeznaczona na potrzeby młodzieży oraz na zakup niezbędnych elementów do tworzenia nowych prac rękodzielniczych.
Utalentowanej młodzieży i ich opiekunom- nauczycielom oraz organizatorkom kiermaszu mocno ️GRATULUJEMY sukcesu 🐇🌷🐣🎈


2 kwietnia obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU. Jest to doskonała okazja, by poszerzać naszą wiedzę na temat autyzmu oraz okazać wsparcie i zrozumienie osobom ze spektrum i ich rodzinom. Planujemy w naszej szkole wiele działań związanych z obchodami tego dnia- już w nadchodzącym tygodniu, a w między czasie zapraszamy do obejrzenia wspaniałego filmu pokazującego czym jest autyzm.


25 marca odbył się WERNISAŻ „TU I TERAZ” prac malarskich uczniów ZSS nr 105 w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej – Galeria Brzozowa. Podczas uroczystości można było obejrzeć film, w którym Artyści opowiadają o swojej przygodzie z malarstwem. Dziś prezentujemy go szerszej publiczności zachęcając do zwiedzania wystawy.

https://www.facebook.com/1518170855176622/videos/301051778725108

A tak, o Młodzieży pisze mentorka i opiekun koła malarskiego Jolanta Dąbrowska: Autorzy prac to niezwykłe osobowości – Ola, Ola, Julia, Weronika, Weronika, Róża, Natalia, Natasza, Mateusz, Jacek łączą naukę ze swoją wielką pasją, jaką jest malarstwo. Każdy z Nich pracuje inaczej. Jedni w wielogodzinnym skupieniu pochylają się cierpliwie nad sztalugami, inni tworzą pośród szybujących we wszystkie strony emocji. Wszyscy są pracowici, obowiązkowi i kreatywni. Coraz odważniej wybierają obrazy, które Ich inspirują – Pablo Picasso, Vincent van Gogh, Jan Cybis, Magdalena Wach, Rafał Olbiński, Paulina Szufnara-Lebida, Joanna Sierka, Adam Sadura. Coraz częściej eksperymentują z kolorami i kompozycją. Coraz śmielej czerpią radość i satysfakcję ze swojej twórczej pracy – malowania.Podczas każdych zajęć odbywają niezwykłą podróż do krainy swojej wyobraźni, odkrywanej poprzez sztukę. By ofiarować odbiorcom wszystko to, co można podziwiać „Tu i teraz”…


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

🐞 21 marca oficjalnie pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. ☀️ Chętni uczniowie wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego wybrali się nad Wisłę, aby symbolicznie utopić Marzannę.


ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

Dziś obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to dzień, w którym szczególnie podkreślamy naszą akceptację i zrozumienie oraz dajemy osobom z zespołem Downa i ich bliskim czytelny znak naszego wsparcia i aprobaty. Z tej okazji czekały na uczniów niespodzianki-wyzwania 🙂


wiosna

Szanowni Państwo Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele,
💙 W bardzo szybkim czasie udało nam się zebrać wiele darów dla osób, które przez wojnę musiały uciekać z własnego kraju.
💛 Pierwsza tura zebranych produktów już 3 marca wyjechała do ośrodków pomocowych na terenie Warszawy.
💙 Przypominam również, o kolejnej Naszej akcji „PACZKA NA KRESY- WIELKANOC 2022”. Mamy już kilka produktów, natomiast jeszcze można przynosić kolejne 🙂.
💛 Z całego serca bardzo wszystkim dziękujemy za tak szybkie działanie, za zaangażowanie i dobre serce. Dziękuję również uczniom, którzy przynależą do Szkolnego Wolontariatu. To właśnie Oni te wszystkie produkty pakowali, przebierali, nosili i dbali, aby wszystko było przygotowane porządnie.​
​Razem możemy zdziałać bardzo dużo!​
Z wyrazami szacunku,​
Wolontariat Szkolny oraz Samorząd Uczniowski​ ZSS105


"Tu i Teraz"

W ubiegłym tygodniu Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody uczniom za najlepszą frekwencję w I semestrze 2021/2022 r.


8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet, a 10 marca Dzień Mężczyzn.
Z tych okazji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego składali Paniom i Panom
najlepsze życzenia oraz częstowali ich cukierkami.


SUPER UCZNIOWIE I SUPER UCZENNICE

Dziś, wręczono DYPLOMY – SUPER UCZNIA I SUPER UCZENNICY. Wybrano po jednej osobie z każdej klasy.
Nagrodzony WZÓR musi spełniać kilka warunków:
✔️ Przestrzega kultury słowa i zachowania,✔️ Jest obowiązkowi i przygotowany do zajęć,✔️ Chętny do pomocy i nauki nowych umiejetności,✔️ Angażuje się w życie społeczne i kulturalne szkoły,✔️ Wykazuje inicjatywę i dąży do samodzielności.
Wyróżnieni:
😊Dorora Graczykowska
😊Krystian Dobrski
😊Jakub Strudziński
😊Piotr Jarząbek
😊Michał Roguski
😊Karolina Łasiewicka
😊Kinga Skopczyńska
😙Michał Staniszewski
😊Patryk Pluta

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Po feriach w naszej szkole odbyło się dużo akcji związanych z Dniem Bezpiecznego Internetu.
Zapraszamy na fotorelację


Akcja Ukraina

BIEG PAMIĘCI TROPEM WILCZYM

Dnia 28.02.2022 r. odbyła się X edycja największego biegu pamięci w Polsce. Nasza szkoła brała w nim bardzo aktywny udział. Wystartowało 34 zawodników na dystansie 1963 m.
Wśród chłopców najlepsi byli:
1. Michał Urbański
2. Jarosław Rudnicki
3. Krystian Misztal

Wyróżnieni zostali:
Patryk Mieszczyński oraz Patryk Górnik.

Klasyfikacja dziewcząt:
1. Aleksandra Sosnówka
2. Martyna Chmielewska
3. Natalia Kijewska

Wyróżnienie trafiło do rąk Wiktorii Sułkowskiej.

Wszystkim, którzy wystartowali w biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym

GRATULUJEMY!


NAJLEPSI UCZNIOWIE W I SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

W dniu 1 marca, zostały wręczone​ dyplomy uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz otrzymali bardzo dobrą ocenę z zachowania w pierwszym semestrze.​ Oprócz dyplomu i słodkiego prezentu uczniowie otrzymali również stypendium za wyniki z nauce.
Serdecznie gratulujemy Kasi, Maksymilianowi i Mateuszowi 🙂


💙💛 „Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie, w obliczu wojny u naszych sąsiadów od dzisiaj 28.02.2022 r. będziemy prowadzić zbiórkę rzeczy dla potrzebujących 🇺🇦

Lista rzeczy:
– środki higieny,
– produkty spożywcze o wydłużonym terminie,
– środki opatrunkowe,- sprzęt biwakowy,
– koce,
– ubrania – NOWE albo w bardzo dobrym stanie
– pampersy

Produkty będą zbierane u Przedstawicielek Wolontariatu Szkolnego:
– p. Kałęcka,
– p. Jeśkiewicz,
– p. Stryjecka
– Kubiak oraz u Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego :- p. Boguszewskiej

Dziękujemy za każdą okazaną pomoc!
*„Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem”*
Gabriel Garcia Marquez

Ukraina

DŁUGA Z UKRAINĄ 🇺🇦


TŁUSTY CZWARTEK

24 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Tłusty Czwartek. 
Z tej okazji prezes Spółdzielni Uczniowskiej „Pychotka” oraz jego zastępca rozdawali wszystkim przepyszne paczki ufundowane przez WSS Społem Śródmieście. 
Dziękujemy i życzymy  pięknego i smacznego Tłustego Czwartku. 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO I WALENTYNKI

21 lutego- przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Spółdzielni Uczniowskiej „Pychotka” zachęcali społeczność uczniowską do obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.
Przedsięwzięcie zostało połączone z walentynkami, gdyż 14 lutego mieliśmy nauczanie zdalne i nie mogliśmy osobiście wręczyć uczniom walentynek i słodkich niespodzianek.
W związku z tym świętowaliśmy podwójnie-  każdy otrzymał lizaka (nawiązującego do dnia zakochanych) wraz ze złotą myślą dot. języka polskiego. 
Pamiętajmy, że dbając o język, chronimy kulturę i tożsamość narodową. 
Dziękujemy naszemu sponsorowi @SPOŁEMWSSŚRÓDMIEŚCIE za podarowanie nam lizaków na tę okoliczność.


„GÓRA GROSZA”

Akcja „Góra Grosza” zakończona sukcesem🪙 Dzięki zaangażowaniu szkoły udało się uzbierać ponad 440 zł na pomoc potrzebującym 💛 Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji, a zdobywcom 1 miejsca jeszcze raz serdecznie gratulujemy 🥇🏆


❤ RUSZYŁA POCZTA WALENTYNKOWA 💖💗💞

Od 24 stycznia do 14 lutego ( godz. 12.30) wrzucamy do skrzynki walentynki 📧📬💛 Pamiętajcie, aby zaadresować życzenia ❗️❤‼️❣️💘 Prosimy podać imię, nazwisko, oraz klasę osoby, której chcecie podarować WALENTYNKĘ – żeby walentynkowy listonosz mógł ją bez problemów dostarczyć. 📩💖💌

walentynki

TU EKO-CZYNNI 🌱
Poszukujemy drobnych sponsorów roślin do naszej konkursowej rabaty. Oczywiście mile widziani sponsorzy *„GRUBE RYBY”* Przyjmiemy dary od wszystkich. 🍀🎋Od marca będziemy zbierać potrzebne na rabatę kwiaty. Poszukujemy roślin lubiących stanowiska CIENISTE: paproci, funkii, ciemierników i różnych innych. Ucieszy nas każda pojedyncza roślinka 😀 Zapytajcie Babcię, Ciocię, a może Sąsiadkę, które mają ogródek, czy podarują nam jedną roślinkę 🌾🌷🎋🍀
Chętnie się nimi zaopiekujemy w szkolnym ogrodzie! 🌳🌿🥀


WYSTAWA POCZTÓWEK ŚWIĄTECZNYCH

Na górnym korytarzu, blisko pokoju nauczycielskiego została zorganizowana wystawa pocztówek świątecznych przesłanych od naszych partnerów etwinningowych z Bułgarii i Rumunii.


Szanowni Państwo, w tym roku- z wiadomych względów- nie zdecydowaliśmy się
na wspólne kolędowanie, Jasełka i ogólnoszkolną uroczystość wigilijną.
Dlatego korzystając z możliwości nowoczesnych technologii składam
Pracownikom szkoły, Rodzicom, Opiekunom i Uczniom najlepsze życzenia świąteczne.
Życzę spokojnych, rodzinnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia,
a w Nowym Roku pozytywnej energii, optymizmu i dobrych ludzi wokół.
Serdecznie pozdrawiam,
E. Kostrzewa – Dyrektor ZSS nr 105 wraz z Zespołem Kierowniczym

https://www.facebook.com/1518170855176622/videos/348261513656864


„Christmas in Europe”

Przed Świętami czekała w naszej szkole jeszcze jedna niespodzianka 🙂 Nasz etwinningowy partner z projektu „Christmas in Europe” Nadejda Antonova-Todorova z Bułgarii przesłałam nam od swojej szkoły piękne świąteczne pocztówki, życzenia oraz trochę historii, ciekawostek o kraju jakim jest Bułgaria. Jest nam bardzo miło 😊

„Bułgaria jest najstarszym krajem w Europie. Alfabet oparty jest na cyrylicy i pochodzi z Bułgarii. Używa go ponad 300 milionów ludzi na całym świecie. Złoty skarb (ruda miedzi) wydobywany jest w mieście Panagyurishte – to jedna z rzeczy, które gloryfikują Bułgarię na świecie. Nestinarstwo- bułgarski rytuał chodzenia po ogniu to niezwykły obyczaj, który odróżnia je od innych krajów. Bułgaria słynie również ze swoich klasztorów chrześcijańskich, a John Atanasv (wynalazcą pochodzenia bułgarskiego) jest wynalazcą komputera.”

kartki z Bułgarii

AKCJA- „Idą święta- nie o smsie, lecz o kartce pamiętaj…”

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji „Idą święta – nie o smsie, lecz o kartce pamiętaj…”. Oto krótka relacja filmowa: https://youtu.be/79xLWxxvx4U

Akcja- "Idą święta"

FINAŁ AKCJI #zgadnij_kto?

🎄Dziś wręczone zostały nagrody za udział w akcji #zgadnij_kto? ​Najlepszymi detektywami zostali Maksymilian i Klaudiusz z klasy 3o, drugie miejsce zajął Mateusz z klasy 1a, a trzecie Karolina z klasy 3p. Wśród nauczycieli zwyciężyła Pani Dyrektor, drugie miejsce zajęła Pani Pedagog, a trzecie Pan Doradca Zawodowy. Gratulujemy zwycięzcom.


Oto z niecierpliwością wyczekiwana NIESPODZIANKA ŚWIĄTECZNA🎄
Przed nami Video Clip z udziałem szkolnego koła muzycznego 🧑‍🎤👩‍🎤 i młodzieży ZSS nr 105, ul.DŁUGA 9, Warszawa❤️ Autorem zdjęć i montażu jest Pan RADEK MANICKI 🏆

https://fb.watch/a32bjzyxLa/


NAJBARDZIEJ ŻYCZLIWY UCZEŃ

Tradycji szkolnej stało się zadość ☺!!! Po raz kolejny zostały wręczone dyplomy i statuetki Niedźwiedzia (symbolu przyjaźni i wielkiego serca) osobom wyróżniającym się swoją postawą wobec innych. Społeczność szkolna zdecydowała o przyznaniu tytułu „ NAJBARDZIEJ ŻYCZLIWEJ UCZENNICY 2021” Wiktorii Sułkowskiej z klasy 2o i tytułu „ NAJBARDZIEJ ŻYCZLIWEGO UCZNIA 2021” Mateuszowi Pasiewiczowi z tej samej klasy. WYRÓŻNIENIA otrzymali Dorota Graczykowska z klasy 1d i Patryk Pluta z klasy 3d. Gratulujemy uczniom oraz ich wychowawczyniom p. Paulinie Kałęckiej i p. Jolancie Kalińskiej.


Program rozwoju czytelnictwa

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 NA LATA 2021-2025

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

Priorytet 3: Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych

Priorytet 3 skierowany jest do placówek wychowania przedszkolnego, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, szkół działających w ramach Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą oraz bibliotek pedagogicznych. Otrzymane środki, finansowe w ramach Priorytetu 3, będą przeznaczone na: zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i bibliotek pedagogicznych, zakup wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych, sprzętu komputerowego i oprogramowania, realizację działań promujących czytelnictwo (w tym zakup nagród dla uczniów biorących udział w akcjach promujących czytelnictwo).

W ramach realizacji Priorytetu 3 nasza szkolna biblioteka otrzymała z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa kwotę 4000 złotych na zakup nowości wydawniczych, lektur szkolnych oraz wyposażenia.

logo nprc

SZKOLNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

kiermasz świąteczny

AKCJA „Wspomóż Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie”

Dzisiaj (13.12.21) grupa Wolontariatu Szkolnego odwiedziła schronisko dla bezdomnych zwierząt na Paluchu. Celem wycieczki było przekazanie zebranej żywności, koców, kołder oraz innych potrzebnych rzeczy dla podopiecznych tego schroniska. Wszystko to zostało zgromadzone w ramach akcji „Wspomóż Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie”. Udało nam się zebrać ok. 50 kg karmy dla zwierząt, oraz sporą ilość koców. Głównym założeniem i celem akcji było uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom. 🐱🐹 PAMIĘTAJ. Pomagać może każdy! 🙂


KIERMASZ ŚWIĄTECZNY


KONKURS NA „KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ”

konkurs na kartkę świąteczną

W szkole ustawiona jest wystawa kartek biorących udział w konkursie świetlicowym pt. „Kartka Bożonarodzeniowa”. Zapraszamy do odwiedzenia jej i zapoznania się z kreatywną twórczością uczniów.


AKCJA EDUKACYJNO-CHARYTATYWNA @TUSZ DO PAKI

📣Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji edukacyjno-charytatywnej @TUSZ DO PAKI, której celem jest edukacja ekologiczna dzieci, a dzięki nim również dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek – tzw. kartridży. 🖨Zachęcamy uczniów do przyniesienia z domu zużytych tuszów z drukarek atramentowych i wrzucenia ich do przygotowanych kartonów, które znajdują się przy głównym wejściu oraz bocznym. Zebrane w ten sposób odpady przekażemy do recyklingu i zakupimy karmę dla zwierzaków ze schronisk🐹🐱 Im więcej tuszów zbierzemy, tym więcej karmy trafi do ich misek. WAŻNE! Tusze muszą pochodzić z drukarek atramentowych i być oryginalne, czyli nigdy wcześniej nienapełniane. #TUSZ_DO_PAKI

Akcja Tusz do paki

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

3 grudnia obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI. Udostępniamy świeżutki film https://www.facebook.com/WFKBB/videos/1239203483222788. Na filmie uwiecznieni są uczniowie naszej szkoły, którzy brali udział w warsztatach teatralnych TEATRU OCHOTY (ok. 1:10 min)


MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

6 grudnia odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Przedstawiamy wyniki turnieju:

Chłopcy ze SB I st. I miejsce Kamil Mendel II miejsce Michał Urbański III miejsce Patryk Mieszczyński

Dziewczęta ze SB I st. I miejsce Natalia Kijewska II miejsce Anna Klepacka III miejsce Tatiana Górniak

Chłopcy ze SPdP: I miejsce Patryk Pluta II miejsce Jakub Strudziński III miejsce Piotr Berkowicz

Dziewczęta ze SPdP: I miejsce Magdalena Dąbrowska II miejsce Natalia Strzyżewska III miejsce Anna Wiśniewska

Po dekoracji wszyscy zawodnicy losowali pamiątkowe mikołajkowe prezenciki 🎁🎁🎁 Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju i dziękujemy za wspólną mikołajkowo-sportową rywalizacje 🙂

konkurs tenisa stołowego

FINAŁ SZKOLNEGO TURNIEJU WARCABOWEGO

30 listopada odbył się Szkolny Turniej Warcabowy dla uczniów ze SPdP oraz SBS I st. Zawodnicy zagrali systemem każdy z każdym sześciominutowe mecze.
Wyniki rozgrywek uczniów SBS I st. :
I miejsce Michał Urbański
II miejsce Kacper Szymański
III miejsce Mateusz Pasiewicz.
Wyniki rozgrywek uczniów SPdP :
I miejsce Cezary Czyżewski
II miejsce Maciej Szpakowski
III miejsce Piotr Berkowicz Gratulujemy 🥇🥈


TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

😁💛 Od 29 listopada w naszej szkole trwa akcja „Tydzień dbania o relacje”. Każdego dnia zaplanowano aktywności, które mają wzmacniać nasze szkolne relacje.
W poniedziałek zachęcamy wszystkich do okazywania sobie wzajemnie życzliwości, poprzez przekazywanie miłych słów, zapisanych na karteczkach umieszczonych na szkolnych korytarzach. Jedno miłe słowo zawsze może sprawić komuś wielką radość.
We wtorek w ramach akcji „Tydzień dbania o relacje” zapraszamy do zabawy w detektywów i odgadywanie, kto jest kim na zdjęciach z dzieciństwa. Zobaczymy komu uda się rozpoznać największą ilość osób 🙂
W środę zapraszamy do robienia sobie wspólnych zdjęć w fotobudce.​ W czasie przerw możemy zrobić sobie zdjęcia z osobami, które lubimy lub cenimy. Możemy do wspólnego zdjęcia zaprosić nauczyciela. Zdjęcia są wspaniałą pamiątką, więc tym bardziej zapraszamy do fotobudki 🙂
W czwartek uczniowie szkoły branżowej przeprowadzą mini wywiady z uczniami i nauczycielami szkoły przysposabiającej co pozwoli na nawiązanie nowych znajomości tak, abyśmy nie byli dla siebie anonimowi 🙂
Piątek- ostatni dzień naszego „Tygodnia dbania o relacje”. Proponujemy, aby tego dnia nasza szkoła stała się roztańczona. Taniec pozwala wyrazić siebie, ale również zintegrować się, jeśli próbujemy tańczyć wspólnie jeden układ – i takie zadanie Was czeka.

Kochani, oto podsumowanie naszej akcji „Tydzień dbania o relacje”. Przez ten tydzień utwierdziliśmy się wszyscy w przekonaniu, że tworzymy wspaniałą szkolną społeczność. Ten tydzień wyzwolił też w nas wszystkich mnóstwo pozytywnych przemyśleń i emocji. Serdecznie dziękujemy Wam za aktywny udział we wszystkich akcjach i wasz entuzjazm, który i nam się udzielał. Organizatorzy.https://tiny.pl/9fx1v

akcja-relacja

apel Pychotki

11 LISTOPADA

Przedstawiamy fotorelację z przygotowań do NIESPODZIANKI z okazji świętowania rocznicy Odzyskania Niepodległości 🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱 oraz nagranie – Poranek poezji patriotycznej nakręconego z okazji Święta Niepodległości. SZKOŁA DO HYMNU

Poniżej fotorelacja z akcji zaproponowanej przez MEN #SzkołaDoHymnu🇵🇱 Nasi uczniowie doskonale znają cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, który odśpiewaliśmy w swoich klasach i na praktykach dziś o godzinie 11:11 #WspaniałaMłodzież


🎶🇵🇱 Zgłosiliśmy chęć udziału w akcji MEN „SZKOŁA DO HYMNU”. Wspólnie odśpiewamy hymn 10 listopada o godz. 11:11

szkoła do hymnu

W NASZEJ SZKOLE ROZPOCZĄŁ DZIAŁALNOŚĆ QULTURALNY WOLONTARIAT

Qulturalny wolontariat

Pomaganie przez ubranie

SPRZĄTANIE GROBÓW NA CMENTARZU POWĄZKOWSKIM PRZEZ SZKOLNYCH WOLONTARIUSZY

Tuż przed dniem Wszystkich Świętych wiele osób przypomina sobie o konieczności posprzątania mogił swoich bliskich. Niestety, nie na każdym nagrobku pojawi się znicz. Dlatego uczniowie naszej szkoły uczestniczący w Wolontariacie Szkolnym odwiedzili nekropolie, sprzątali groby i palili znicze. ​Grupa młodych Wolontariuszy wyczyściła groby w kwaterze żołnierzy na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Odwiedziliśmy groby znanych Polaków, którzy zostali pochowani w Alei zasłużonych m.in.: Leszka Kołakowskiego, Ryszarda Kapuścińskiego, Kazimierza Górskiego czy Kamilę Skolimowską.​ Uczniowie zapalili znicze, odmówili krótką modlitwę przy każdym grobie. Zostali zapoznani z sylwetkami tych, których już z nami nie ma, ale o których nie możemy zapomnieć. To była wielka lekcja patriotyzmu.​ A Ty? Czy zrobiłeś dzisiaj coś dobrego? Nie bądź obojętny, daj coś od siebie i podaj „dobry dar” dalej 😉


ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRAWNA NIELETNICH

Odpowiedzialność prawna nieletnich 🙂 – czyli lekcje z funkcjonariuszkami Straży Miejskiej.


ROZPOCZĘCIE ROKU HARCERSKIEGO 2021/2022


ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

W dniu 15 października 2021 r. odbyła się Uroczystość Ślubowania klas pierwszych. Oto niespodzianka w postaci filmu przygotowanego przez p. Radka Manickiego. Przeżyjmy jeszcze raz to ważne wydarzenie.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, uczniowie w świetlicy szkolnej stworzyli specjalne kartki dla pracowników szkoły 😁✍️🎓 Każda z nich była niepowtarzalna, unikatowa, wyjątkowa 😊

kartki dla nauczycieli

DZIEŃ BEZ ELEKTROŚMIECI

zbiórka śmieci

DZIEŃ DZIEWCZYNY

ŚWIĘTO DZIEWCZĄT , chłopcy z naszej szkoły uczcili składając życzenia i wręczając słodkiego lizaka 🍭 Było bardzo miło 🥰 Dzień Dziewczyn to święto, które zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych 19 grudnia 2011 roku. Została wówczas przyjęta rezolucja 66/170 o ogłoszeniu 11 października Międzynarodowym Dniem Dziewcząt. Ma on na celu przybliżenie społeczeństwu szczególnych wyzwań, przed jakimi stoją dziewczynki na całym świecie.

Dzień Dziewczyny

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Apel z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego – piątek 8.10.2021 r.

Apel z okzaji dnia zdrowia psychicznego

FINAŁ WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

SU
Przewodnicząca SU – Anna Klepacka, kl. 3f
Zastępca Przewodniczącej SU –Zofia Bąkowska, kl. 1g
II Zastępca Przewodniczącej/ Skarbnik SU –Tomasz Górski, kl. 3g

UDZIAŁ W FESTIWALU KULTURA BEZ BARIER

Już po raz dziewiąty nasza szkoła uczestniczy w Warszawskim Festiwalu Kultury bez Barier. Za nami wiele wyjść do teatrów, muzeów, na warsztaty.

W tym roku Warszawski Festiwal Kultury bez Barier rozpoczęliśmy wizytą w Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Narodowym.

Klasy 1b, 1e, 3i, 3s i 3h wybrały się na wycieczkę do Muzeum Kolejnictwa.

Klasa 1a była na wycieczce w Muzeum Niepodległości i uczniowie uczestniczyli w „Lekcji z Orłem Białym przez wieki i Polonia Restituta🇵🇱

Dnia 6 października klasa 1p była w Muzeum Drukarstwa Warszawskiego na warsztatach drukarskich „Blisko smaku i druku”. Uczniowie poznali bardzo starą i efektowną metodę powierzchniowego barwienia papieru. Zobaczyli opakowania spożywcze, afisze, karty menu oraz serwetki kawiarniane wydrukowane techniką litograficzną. Dodatkowo każdy uczeń samodzielnie wykonał egzemplarz papieru barwionego. Wszyscy wyszli zadowoleni z warsztatów 🙂

Muzeum Drukarstwa

Więcej relacji z wycieczek, których było bardzo dużo znajdziecie na szkolnym fb.


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Przedstawiamy kandydatów do Samorządu Uczniowskiego.
Wybory już 7 października.


30 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich chłopców słodką niespodziankę. Oto kilka zdjęć z tego dnia.


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB GŁUCHYCH I JĘZYKA MIGOWEGO

27 września obchodziliśmy w Naszej szkole MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB GŁUCHYCH I JĘZYKA MIGOWEGO. Rozmawialiśmy o Kulturze Głuchych, poznaliśmy Savoir Vivre wobec osób niesłyszących i uczyliśmy się Języka Migowego.

https://fb.watch/8lNUu6fYvH/


Integracyjny Festiwal Sportu na AWF Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie – 21 września 2021 🏋🤹‍♂️mega relaks, zabawa, sport i radość na maxa.


7 EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

Wystartowaliśmy!!! Rozpoczęliśmy 7. Europejski Tydzień Sportu #beactive . Przed nami wiele ciekawych atrakcji i zabaw. Śledźcie naszego Facebooka, będą zadania i nagrody 💪💪💪


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Czytanie na głos stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

W związku z tym Biblioteka i Samorząd Szkolny zapraszają serdecznie na doroczną  szkolną imprezę,  która   odbędzie  się w środę 29 września br. w sali gimnastycznej- na trzeciej lekcji (o godz. 9:40) dla uczniów szkoły branżowej i na czwartej lekcji (o godz.10:35) dla uczniów szkoły przysposabiającej do pracy.

                          


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

📣Chcesz reprezentować wszystkich uczniów?
Zgłoś swoją kandydaturę do ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 📌📋
Na Twój plakat czekamy do 30 września!


OTRZYMALIŚMY WYRÓŻNIENIE „SZKOŁA Z POMYSŁEM”

W dniu dzisiejszym w Centrum Nauki Kopernik odbyła się XII Gala rozdania honorowych wyróżnień Warszawy „Szkoła z pomysłem”. Nasza reprezentacja : Pani Dyrektor Elżbieta Kostrzewa,wyróżnieni uczniowie Magdalena Dąbrowska i Patryk Pluta oraz koordynatorka projektu Olena Manicka odebrali nagrodę za projekt e-świetlic@ z rąk Wiceprezydent Warszawy Renaty Kaznowskiej i Pani Dyrektor Biura Edukacji Joanny Gospodarczyk. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że wysiłek wszystkich nauczycieli świetlicy w tak trudnym czasie został doceniony. Dziękujemy ❤❤❤


ZAPRASZAMY DO KIBICOWANIA

Już w środę 22 września – Integracyjny Festiwal Sportu Warszawa 2021 Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie


SPRZĄTANIE ŚWIATA

W piątek, 17 września, uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję „Sprzątanie świata”. ​ Tegoroczna 28. edycja przebiegała pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”, które jest parafrazą słynnego powiedzenia Kartezjusza „Cogito ergo sum”. Uczniowie klas 1g, 2g, 3t, 1i, 1d, 3d, 1c, 1f, 3p, 1a udowodnili, że poprzez prosty gest , jakim jest podniesienie papierka czy​ pustej butelki możemy wspólnie zadbać o​ nasze środowisko!


EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

Uwaga! QUIZ!
Kochani już niedługo 23-30.09 jak co roku będziemy obchodzić Europejski Tydzień Sportu, przygotowaliśmy dla Was mnóstwo niespodzianek i zabawę zaczynamy już dziś. Pierwsze trzy osoby, które odpowiedzą dobrze na poniższe pytania otrzymają niespodzianki.
Zapraszam, Pan Radek 👍🤘💪


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 i przywitanie uczniów klas pierwszych. Witamy
na Długiej 🙂
Zdjęcia z uroczystości w galerii zdjęć.


23 czerwca – KIERMASZ WAKACYJNY

Informacja o kiermaszu

22 czerwca – EGZAMIN ZAWODOWY

Rady na egzamin zawodowy

PISZĄ O NAS W PRASIE…

MSZA ŚW. Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO

Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w czwartek 24 czerwca, o godz. 9:45 (3 godzina lekcyjna) w Archikatedrze Św. Jana, ul Świętojańska 8. Z poszczególnymi klasami wychodzą nauczyciele prowadzący 3 lekcję.

POŻEGNANIE SPÓŁDZIELCÓW

9 czerwca 2021 roku odbyło się pożegnanie piętnastu członków Spółdzielni Uczniowskiej „Pychotka”, którzy w bieżącym roku szkolnym kończą edukację w naszej szkole. Podczas spotkania p. Danuta Bogucka (przedstawicielka „Społem” WSS Śródmieście), pani dyrektor oraz opiekunowie SU wręczyli młodym spółdzielcom dyplomy i upominki za kilkuletnią pracę.

Dziękujemy za zaangażowanie w działalność „Pychotki” i życzymy powodzenia
w dorosłym życiu:

 1. Karolina Badowska
 2. Adam Wiśniewski
 3. Filip Żuławnik
 4. Adrian Piwowarczyk (II zastępca prezesa)
 5. Jan Mikołajczyk   (prezes SU „Pychotka”)
 6. Bartłomiej Osiński ( I zastępca przewodniczącego Rady Nadzorczej)
 7. Anna Jaskólska
 8. Jakub Walkowicz
 9. Kamil Idziakowski – (II zastępca przewodniczącego Rady Nadzorczej)
 10.  Maksymilian Pawłowski
 11.  Sandra Dylewska
 12.  Emilia Pejganowicz
 13.  Anna Gęśla
 14.  Katarzyna Sosnowska
 15.  Natalia Piekut

AKCJA NA RZECZ OSÓB Z AUTYZMEM

JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! 💙🦋💙 Zostaliśmy nominowani przez Szkołę Podstawową Specjalną nr 240 w Warszawie do akcji na rzecz osób z autyzmem w ramach #challengeniebieskiemotyle2021 – 😃 OTO EFEKT WYZWANI
https://www.facebook.com/1518170855176622/videos/341012287437409

Do wykonania zadania nominowaliśmy naszych Znajomych: Zespół Szkół Specjalnych Nr 38 oraz KLUB SPORTOWY Varsovia. Zapraszamy wyżej wymienionych do uczestnictwa w wyzwaniu zainicjowanym przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu. CELEM AKCJI JEST POSZERZANIE ŚWIADOMOŚCI NA TEMAT AUTYZMU I PRZEKAZANIE ISKIERKI PRZYJAŹNI OSOBOM Z AUTYZMEM I ICH RODZINOM.


DZIEŃ DZIECKA

Życzenia Dzień Dziecka

📣Dzień Dziecka w naszej szkole obfitował w organizację WYCIECZEK. Wiele klas skorzystało z wyjścia do kina. Wszyscy ten szczególny dzień spędzili pełni radości. Zapraszamy na krótką fotorelację, a oglądając możemy ŚWIĘTOWAĆ jeszcze raz 🙂🎈

https://fb.watch/5_9CTiITaq/


WYCIECZKA DLA ZWYCIĘZCÓW KONKURSU „SYRENKA”
Zwycięzcy konkursu wiedzy o Warszawie „Syrenka” w kawiarni Wedla i podczas spaceru po uroczych zakątkach Nowego Miasta, serdecznie gratulujemy:)


„WRESZCIE RAZEM”

Bardzo dziękuję Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom, którzy zaangażowali się w naszą akcję „WRESZCIE RAZEM”, która miała na celu integrację naszej społeczności szkolnej po powrocie z nauczania zdalnego. Nasze ręce są symbolem jedności, życzliwości i wzajemnej pomocy.
Dobrze, że znów jesteśmy w komplecie
😁Elżbieta Kostrzewa


TURNIEJ SPORTOWY

plakat turniej sportowy

„VARSAVIANISTYCZNA SZKOŁA”
Trwa nabór prac w ramach Międzyszkolnego Konkursu „Varsavianistyczna Szkoła” – (konkurs plastyczny i fotograficzny). Szczegóły w regulaminie oraz ulotce. REGULAMIN i KARTA ZGŁOSZENIA – https://drive.google.com/…/1pkVt9U9HtsR7u4…/view…

konkurs varsavianistyczna szkoła

KONKURS EUROPEJSKI
Nasz coroczny Konkurs-zabawa – zgadnij i pokoloruj flagi Unii już w najbliższy piątek (28.05.) O.Manicka

konkurs UE

ZUMBA
W środy 15.00 świetna zabawa przy gorących rytmach 💃🕺 CZEKAM WŁAŚNIE NA CIEBIE, uczniu ZSS nr 105, ul. DŁUGA 9, Warszawa.
ZUMBOWICZU, PAMIĘTAJ O ODPOWIEDNIM LUŹNYM STROJU I BUTELCE WODY❗💦


MUZYKOTERAPIA – zapraszam na zajęcia z relaksacji oraz aktywnego spędzenia czasu przy muzyce – A. Pogorzelska


Dzień Godności

DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ
Z tej okazji o godzinie 13.00 premiera 1 odcinka Wywiady Natalii. Prowadząca Natalia Suchcicka to absolwentka naszej szkoły.

Natalia Suchcicka

❗ UWAGA❗
Zmiana terminu powrotu do zajęć stacjonarnych.
Od 17 maja wszystkie klasy wracają do szkoły. Praktyki uczniów SPdP w szkole i wokół szkoły. Praktyki zewnętrzne uczniów BS klas I i II – we wcześniejszych miejscach, a klas III hotelarskich w HOTELU Ibis.


DZIEŃ FLAGI RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ oraz uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA.
Na świetlicy szkolnej zorganizowana została uroczystość upamiętniająca oba wydarzenia. Włączyli się w nią nasi uczniowie, wykazując się godną pochwały patriotyczną postawą. Nie zabrakło też recytacji na temat naszej ojczyzny, obchodzonych właśnie świąt oraz ważnych dokumentów państwowych. Na zakończenie odbył się koncert pieśni patriotycznych.

3 maja on-line

❗ UWAGA❗
Harmonogram majowych lekcji:
4 – 7 maja – lekcje zdalne mają wszyscy uczniowie,
10 – 14 maja – lekcje w szkole mają uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy,
17 – 21 maja – lekcje w szkole mają uczniowie Szkoły Branżowej.


ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI
Światowy Dzień Książki został zapoczątkowany w Katalonii w 1926 roku. Wybór daty – 23 kwietnia – nie był przypadkowy. W tym dniu zmarli bowiem Miguel de Cervantes, William Szekspir i Inca Garcilaso de la Vega, którzy mieli ogromny wpływ na literaturę światową. Święto początkowo obchodzono w Hiszpanii, ale z czasem coraz więcej czytelników dołączało do celebrowania literatury. W 1995 roku podczas 28. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO Światowy Dzień Książki i Praw został proklamowany. Co roku UNESCO wybiera Stolicę Światowej Książki. Madryt jako pierwsze miasto otrzymało ten zaszczytny tytuł.


ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM
Uczcij z nami 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Przyłącz się do organizowanej przez nas akcji Żonkile.


❗ UWAGA❗
Wydłużamy czas nauki zdalnej do 16.04.


ŚWIATOWY DZIEŃ WIEDZY O AUTYZMIE
2 kwietnia to ŚWIATOWY DZIEŃ WIEDZY O AUTYZMIE
Dołącz do akcji „POLSKA NA NIEBIESKO” – więcej informacji na szkolnym FB.


WIELKANOC 2021
W środę na naszej wirtualnej świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie Wielkanocne. Część artystyczna pokazywała nasze piękne zwyczaje świąteczne, następnie był czas na składanie sobie życzeń. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w przygotowanym wystąpieniu. Dziękujemy również obecnym na spotkaniu rodzicom, nauczycielom oraz innym uczniom, którzy chcieli spędzić ten czas z nami!
Życzymy raz jeszcze WESOŁYCH ŚWIĄT!
🙂https://www.youtube.com/watch?v=4Zt6YqjkS6A – link do piosenki


DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA
„21 marca obchodzony jest na całym świecie Dzień Zespołu Downa. My też chcemy przyłączyć się do obchodów tego dnia, dlatego zachęcamy Was do obejrzenia filmu i zapoznania się z plakatem oraz do przyłączenia się do symbolicznej akcji​ założenia lub zaprezentowania skarpetek​ – w różnych, wesołych kolorach (w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par)​ ​ i utrwalenia tego na fotografii, którą możecie dodać w komentarzu pod tym postem.” – więcej informacji na szkolnym FB
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji – 
https://drive.google.com/drive/folders/10P4sz5tlLmap-Z-jPG8szv2zRvZn7z0x

nakładka Dzień Downa

NAGRODY ZA WYNIKI W NAUCE I ZACHOWANIE – I SEMESTR
Na przełomie lutego i marca Pani Dyrektor E. Kostrzewa wręczyła uczniom szkoły branżowej osiągającym w I semestrze wysokie wyniki w nauce dyplomy i stypendia szkolne, natomiast uczniom wyróżniającym się w szkole przysposabiającej – dyplomy Super Ucznia i słodkie upominki. Gratulacje dla wszystkich!!!

rozdanie nagród

❗ UWAGA❗
W związku z obecną sytuacja epidemiczną, znacznym wzrostem zachorowań na COVID-19 i w trosce o zdrowie uczniów i pracowników szkoły decyzją dyrektora od 19.03.2021r. (piątek) do 9 kwietnia ZSS nr 105 przechodzi w TRYB PRACY ZDALNEJ. Szczegóły u wychowawców.


🌷 DZIEŃ KOBIET I MĘŻCZYZN 💪
Z tej okazji Samorząd Uczniowski częstował wszystkich cukierkami 🍬🍬🍬

8 marca


❗ UWAGA❗
1-5 marca – ZAJĘCIA NA TERENIE SZKOŁY mają uczniowie SZKOŁY BRANŻOWEJ. Klasy trzecie hotelarskie mają praktyki w hotelu w poniedziałki i piątki – wyjście ze szkoły – jak dotychczas, klasa 2o – praktyki w Wilanowie (piątki). Uczniowie szkoły przysposabiającej – nauczanie zdalne.
8-12 marca – uczniowie SZKOŁY PRZYSPOSABIAJĄCEJ- NAUKA W SZKOLE, a uczniowie szkoły branżowej – nauka zdalna. Praktyki klas III hotelarskich i 2o- bez zmian. Jednocześnie przypominam, że zgodnie z rekomendacjami Ministra Zdrowia OD 1 MARCA obowiązuje NAKAZ zasłaniania ust i nosa, ale TYLKO poprzez NOSZENIE MASECZEK. ❗️ SAMA PRZYŁBICA NIE JEST WYSTARCZAJĄCA ❗️W związku z tym na terenie szkoły w częściach wspólnych uczniów, nauczycieli i pracowników OBOWIĄZUJE NAKAZ NOSZENIA MASECZEK.


DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 
DBI obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange oraz Facebook, Google, Samsung, Librus oraz Elektrownia Powiśle. Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 obchodzimy 9 lutego. DBI ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. W tym roku również bierzemy w nim udział.

DBI

🧡 WALENTYNKI ❤


dzień otwarty szkoły-plakat

❗ UWAGA❗
Od 1.02.2021r. nasza szkoła przechodzi w tryb nauczania hybrydowego. W związku z tym w dniach:
• 1-5.02.21r. uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy uczą się zdalnie, a uczniowie szkoły branżowej –stacjonarnie- na terenie szkoły
• 8-12.02.21r. uczniowie szkoły branżowej uczą się zdalnie, a uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy – stacjonarnie- na terenie szkoły. Wszystkie zajęcia będą odbywać się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Świetlica pracuje według dotychczasowego planu.
Szczegółowe informacje u wychowawców klas.


DZIEŃ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
Już po raz 15. obchodzimy w Polsce – Dzień Ochrony Danych Osobowych, którego celem jest uwrażliwienie ludzi na potrzebę ochrony swojej prywatności i danych osobowych. Nasi uczniowie widzą doskonale jak chronić swoje dane i jak bezpiecznie czuć się w sieci. Od lat uczestniczymy w programie UODO „Twoje Dane – Twoja Sprawa”.

UODO

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH HOLOKAUSTU
27 stycznia, w rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau w 1945 roku, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
Pamiętamy. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3198253000275510&id=124646097636231

Dzień Holokaustu


❗ UWAGA❗
Informujemy, iż w oparciu o aktualne przepisy prawa oświatowego, w trosce o zdrowie uczniów i pracowników oraz po uwzględnieniu szkolnej sytuacji epidemicznej (w tym tygodniu pozytywny wynik Covid-19 otrzymało 5 pracowników administracji i obsługi) w dniach 18-29.01.2021 nasza szkoła pracuje w TRYBIE ZDALNYM. Jednocześnie informujemy, iż od 25.01.21 r. uczniowie klas III szkoły branżowej będą realizować zajęcia praktyczne NA TERENIE SZKOŁY z zachowaniem reżimu sanitarnego i według nowego planu zajęć.


MIKOŁAJKI
Każdego roku w MIKOŁAJKI odwiedzał nas Mikołaj w towarzystwie Śnieżynek i częstował cukierkami. Na koniec spotkania wszyscy robiliśmy wspólne, pamiątkowe, świąteczne zdjęcia. ​ Niestety dziś jest to niemożliwe…W związku z tym Samorząd Uczniowski zaprasza do wspólnej, internetowej zabawy.Proponujemy, aby 7 grudnia każdy z nas dał się zobaczyć Mikołajowi – robiąc mikołajkowe selfie lub zakładając czapkę Mikołaja na lekcje online.


5 GRUDNIA – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA
🤜🤛❤ Wszystkim uczniom i absolwentom ZSS nr 105, którzy w swoim wolnym czasie, bez względu na warunki atmosferyczne, z radością i ogromnym zaangażowaniem służyli pomocą, składamy serdeczne PODZIĘKOWANIA życząc dużo zdrowia, ponieważ czas pandemii niedługo minie i znów wrócimy do akcji 🥰😁 😁


3 GRUDNIA – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Ten Dzień wpisał się na stałe do kalendarza naszej szkoły. Solidaryzujemy się z wszystkimi osobami niepełnosprawnymi, które tak jak i my czują, pragną kochać i być kochane, chcą mieć przyjaciół, mają swoje marzenia, pasje, obdarzone są rozlicznymi talentami … . Wszyscy jesteśmy tacy w swoich potrzebach – szczególnie tych emocjonalnych, tylko niepełnosprawność czy choroba ogranicza możliwość ich realizacji; sprawia, że jest trudniej urzeczywistniać marzenia i osiągać wyznaczone cele… . Niech słowa Anny Dymnej „Losu się nie przechytrzy, ale można sprawić, by ludzie chorzy i niepełnosprawni mogli się czasem uśmiechać…” towarzyszą nam w każdym dniu naszego życia.


ANDRZEJKI
W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski zaprasza na tradycyjne – wspólne świętowanie andrzejek w szkole. Poniżej zamieszczamy link do zabawy: https://view.genial.ly/…/presentation-andrzejkowe…


TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
Samorząd Uczniowski ZSS 105, ul. DŁUGA 9 zaprasza do wspólnego świętowania TYGODNIA ŻYCZLIWOŚCI


GÓRA GROSZA
Edycja Góry Grosza już trwa! W tym roku akcję przedłużono aż do 31 maja 2021 roku! Zbieramy grosze w domu, po powrocie do szkoły, wrzucimy je do klasowego słoika.


„SZKOŁA DO HYMNU”
Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Szkoła do hymnu 2020” – odśpiewaliśmy hymn narodowy we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11


SZKOŁA PAMIĘTA
„Tyle naprawdę żyjemy, ile żyje pamięć o nas” – słynne słowa Jana Karskiego …
W ramach akcji MEN #SzkołaPamięta tworzymy szczególny projekt – Karty Pamięci. Tworzymy karty historii swojej rodziny, odtwarzamy historię naszej szkoły oraz upamiętniamy ciekawe postaci. Zachęcamy do udziału.

szkoła pamięta

! UWAGA !
Informujemy, że na podstawie aktualnych przepisów prawa oświatowego i w trosce o zdrowie naszych uczniów i pracowników szkoły, w dniach 26 października – 8 listopada 2020r. nasza szkoła przechodzi w tryb nauczania zdalnego. Wszystkie zajęcia – teoretyczne i praktyczne będą prowadzone online na platformie Teams. Prosimy Państwa o wsparcie swoich dzieci, aby mogły aktywnie uczestniczyć w zajęciach zdalnych. Życzymy dużo zdrowia i spokoju.

ogłoszenie

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
14 października uroczyste ślubowanie na regulamin szkolny złożyli uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Specjalnych Nr 105. Ze względu na pandemię koronawirusa uroczystość przebiegła w skromnym składzie. Obecni byli jedynie Pierwszoklasiści czyli bohaterowie tego dnia, ich wychowawcy i Dyrekcja. Hymn szkoły, brawurowo zagrała na flecie prostym Anna Wiśniewska uczennica klasy 1p. Słowa otuchy pierwszakom dodała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Joanna Nienałtowska. Pani Dyrektor Elżbieta Kostrzewa złożyła uczniom i nauczycielom życzenia szlachetnego zdrowia oraz pomyślności w naszej społeczności. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia.


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ ELEKTROŚMIECI
13 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci. Jest to to ogólnoświatowe wydarzenie, zainicjowane przez stowarzyszenie WEEE Forum. Oficjalnym organizatorem działań w Polsce jest ElektroEko – Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Klimatu i Ministerstwo Rozwoju.


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

7 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięło udział 110 uczniów, którzy wybrali swoich przedstawicieli spośród ośmiu kandydatur. Więcej informacji w zakładce Informacje dla uczniów.


ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
2 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Największe umiejętności w mnożeniu posiada uczeń klasy 3a MICHAŁ STANISZEWSKI. 😁🏆GRATULUJEMY


OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
29 września jak co roku spotkaliśmy się na szkolnych obchodach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Tegoroczna edycja odbyła się w dwóch turach ( pierwsza dla szkoły branżowej, druga dla szkoły przysposabiającej do pracy). W tym roku bohaterem naszego spotkania z literaturą był Jan Kochanowski najwybitniejszy poeta polskiego renesansu nazywany „ojcem poezji polskiej” i jego „Fraszki”. Trudny język staropolski nie przeszkodził nam w ich rozumieniu i delektowaniu się ich kunsztem.

plakat dzień głośnego czytania

15 września obchodzimy na całym świecie MIĘDZYNARODOWY 🟢 DZIEŃ ⭕️ KROPKI 🟡
Z tej okazji zachęcamy wszystkich aby we WTOREK 15.09.2020r. przyszli do szkoły ZAKROPKOWANI


rozpoczęcie roku szkolnego

Translate »
Skip to content