Z życia szkoły

7 EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

Wystartowaliśmy!!! Rozpoczęliśmy 7. Europejski Tydzień Sportu #beactive . Przed nami wiele ciekawych atrakcji i zabaw. Śledźcie naszego Facebooka, będą zadania i nagrody 💪💪💪


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Czytanie na głos stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

W związku z tym Biblioteka i Samorząd Szkolny zapraszają serdecznie na doroczną  szkolną imprezę,  która   odbędzie  się w środę 29 września br. w sali gimnastycznej- na trzeciej lekcji (o godz. 9:40) dla uczniów szkoły branżowej i na czwartej lekcji (o godz.10:35) dla uczniów szkoły przysposabiającej do pracy.

                          


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

📣Chcesz reprezentować wszystkich uczniów?
Zgłoś swoją kandydaturę do ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 📌📋
Na Twój plakat czekamy do 30 września!


OTRZYMALIŚMY WYRÓŻNIENIE „SZKOŁA Z POMYSŁEM”

W dniu dzisiejszym w Centrum Nauki Kopernik odbyła się XII Gala rozdania honorowych wyróżnień Warszawy „Szkoła z pomysłem”. Nasza reprezentacja : Pani Dyrektor Elżbieta Kostrzewa,wyróżnieni uczniowie Magdalena Dąbrowska i Patryk Pluta oraz koordynatorka projektu Olena Manicka odebrali nagrodę za projekt e-świetlic@ z rąk Wiceprezydent Warszawy Renaty Kaznowskiej i Pani Dyrektor Biura Edukacji Joanny Gospodarczyk. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że wysiłek wszystkich nauczycieli świetlicy w tak trudnym czasie został doceniony. Dziękujemy ❤❤❤


ZAPRASZAMY DO KIBICOWANIA

Już w środę 22 września – Integracyjny Festiwal Sportu Warszawa 2021 Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie


SPRZĄTANIE ŚWIATA

W piątek, 17 września, uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję „Sprzątanie świata”. ​ Tegoroczna 28. edycja przebiegała pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”, które jest parafrazą słynnego powiedzenia Kartezjusza „Cogito ergo sum”. Uczniowie klas 1g, 2g, 3t, 1i, 1d, 3d, 1c, 1f, 3p, 1a udowodnili, że poprzez prosty gest , jakim jest podniesienie papierka czy​ pustej butelki możemy wspólnie zadbać o​ nasze środowisko!


EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

Uwaga! QUIZ!
Kochani już niedługo 23-30.09 jak co roku będziemy obchodzić Europejski Tydzień Sportu, przygotowaliśmy dla Was mnóstwo niespodzianek i zabawę zaczynamy już dziś. Pierwsze trzy osoby, które odpowiedzą dobrze na poniższe pytania otrzymają niespodzianki.
Zapraszam, Pan Radek 👍🤘💪


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 i przywitanie uczniów klas pierwszych. Witamy
na Długiej 🙂
Zdjęcia z uroczystości w galerii zdjęć.


23 czerwca – KIERMASZ WAKACYJNY

Informacja o kiermaszu

22 czerwca – EGZAMIN ZAWODOWY

Rady na egzamin zawodowy

PISZĄ O NAS W PRASIE…

MSZA ŚW. Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO

Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w czwartek 24 czerwca, o godz. 9:45 (3 godzina lekcyjna) w Archikatedrze Św. Jana, ul Świętojańska 8. Z poszczególnymi klasami wychodzą nauczyciele prowadzący 3 lekcję.

POŻEGNANIE SPÓŁDZIELCÓW

9 czerwca 2021 roku odbyło się pożegnanie piętnastu członków Spółdzielni Uczniowskiej „Pychotka”, którzy w bieżącym roku szkolnym kończą edukację w naszej szkole. Podczas spotkania p. Danuta Bogucka (przedstawicielka „Społem” WSS Śródmieście), pani dyrektor oraz opiekunowie SU wręczyli młodym spółdzielcom dyplomy i upominki za kilkuletnią pracę.

Dziękujemy za zaangażowanie w działalność „Pychotki” i życzymy powodzenia
w dorosłym życiu:

 1. Karolina Badowska
 2. Adam Wiśniewski
 3. Filip Żuławnik
 4. Adrian Piwowarczyk (II zastępca prezesa)
 5. Jan Mikołajczyk   (prezes SU „Pychotka”)
 6. Bartłomiej Osiński ( I zastępca przewodniczącego Rady Nadzorczej)
 7. Anna Jaskólska
 8. Jakub Walkowicz
 9. Kamil Idziakowski – (II zastępca przewodniczącego Rady Nadzorczej)
 10.  Maksymilian Pawłowski
 11.  Sandra Dylewska
 12.  Emilia Pejganowicz
 13.  Anna Gęśla
 14.  Katarzyna Sosnowska
 15.  Natalia Piekut

AKCJA NA RZECZ OSÓB Z AUTYZMEM

JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! 💙🦋💙 Zostaliśmy nominowani przez Szkołę Podstawową Specjalną nr 240 w Warszawie do akcji na rzecz osób z autyzmem w ramach #challengeniebieskiemotyle2021 – 😃 OTO EFEKT WYZWANI
https://www.facebook.com/1518170855176622/videos/341012287437409

Do wykonania zadania nominowaliśmy naszych Znajomych: Zespół Szkół Specjalnych Nr 38 oraz KLUB SPORTOWY Varsovia. Zapraszamy wyżej wymienionych do uczestnictwa w wyzwaniu zainicjowanym przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu. CELEM AKCJI JEST POSZERZANIE ŚWIADOMOŚCI NA TEMAT AUTYZMU I PRZEKAZANIE ISKIERKI PRZYJAŹNI OSOBOM Z AUTYZMEM I ICH RODZINOM.


DZIEŃ DZIECKA

Życzenia Dzień Dziecka

📣Dzień Dziecka w naszej szkole obfitował w organizację WYCIECZEK. Wiele klas skorzystało z wyjścia do kina. Wszyscy ten szczególny dzień spędzili pełni radości. Zapraszamy na krótką fotorelację, a oglądając możemy ŚWIĘTOWAĆ jeszcze raz 🙂🎈

https://fb.watch/5_9CTiITaq/


WYCIECZKA DLA ZWYCIĘZCÓW KONKURSU „SYRENKA”
Zwycięzcy konkursu wiedzy o Warszawie „Syrenka” w kawiarni Wedla i podczas spaceru po uroczych zakątkach Nowego Miasta, serdecznie gratulujemy:)


„WRESZCIE RAZEM”

Bardzo dziękuję Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom, którzy zaangażowali się w naszą akcję „WRESZCIE RAZEM”, która miała na celu integrację naszej społeczności szkolnej po powrocie z nauczania zdalnego. Nasze ręce są symbolem jedności, życzliwości i wzajemnej pomocy.
Dobrze, że znów jesteśmy w komplecie
😁Elżbieta Kostrzewa


TURNIEJ SPORTOWY

plakat turniej sportowy

„VARSAVIANISTYCZNA SZKOŁA”
Trwa nabór prac w ramach Międzyszkolnego Konkursu „Varsavianistyczna Szkoła” – (konkurs plastyczny i fotograficzny). Szczegóły w regulaminie oraz ulotce. REGULAMIN i KARTA ZGŁOSZENIA – https://drive.google.com/…/1pkVt9U9HtsR7u4…/view…

konkurs varsavianistyczna szkoła

KONKURS EUROPEJSKI
Nasz coroczny Konkurs-zabawa – zgadnij i pokoloruj flagi Unii już w najbliższy piątek (28.05.) O.Manicka

konkurs UE

ZUMBA
W środy 15.00 świetna zabawa przy gorących rytmach 💃🕺 CZEKAM WŁAŚNIE NA CIEBIE, uczniu ZSS nr 105, ul. DŁUGA 9, Warszawa.
ZUMBOWICZU, PAMIĘTAJ O ODPOWIEDNIM LUŹNYM STROJU I BUTELCE WODY❗💦


MUZYKOTERAPIA – zapraszam na zajęcia z relaksacji oraz aktywnego spędzenia czasu przy muzyce – A. Pogorzelska


Dzień Godności

DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ
Z tej okazji o godzinie 13.00 premiera 1 odcinka Wywiady Natalii. Prowadząca Natalia Suchcicka to absolwentka naszej szkoły.

Natalia Suchcicka

❗ UWAGA❗
Zmiana terminu powrotu do zajęć stacjonarnych.
Od 17 maja wszystkie klasy wracają do szkoły. Praktyki uczniów SPdP w szkole i wokół szkoły. Praktyki zewnętrzne uczniów BS klas I i II – we wcześniejszych miejscach, a klas III hotelarskich w HOTELU Ibis.


DZIEŃ FLAGI RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ oraz uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA.
Na świetlicy szkolnej zorganizowana została uroczystość upamiętniająca oba wydarzenia. Włączyli się w nią nasi uczniowie, wykazując się godną pochwały patriotyczną postawą. Nie zabrakło też recytacji na temat naszej ojczyzny, obchodzonych właśnie świąt oraz ważnych dokumentów państwowych. Na zakończenie odbył się koncert pieśni patriotycznych.

3 maja on-line

❗ UWAGA❗
Harmonogram majowych lekcji:
4 – 7 maja – lekcje zdalne mają wszyscy uczniowie,
10 – 14 maja – lekcje w szkole mają uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy,
17 – 21 maja – lekcje w szkole mają uczniowie Szkoły Branżowej.


ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI
Światowy Dzień Książki został zapoczątkowany w Katalonii w 1926 roku. Wybór daty – 23 kwietnia – nie był przypadkowy. W tym dniu zmarli bowiem Miguel de Cervantes, William Szekspir i Inca Garcilaso de la Vega, którzy mieli ogromny wpływ na literaturę światową. Święto początkowo obchodzono w Hiszpanii, ale z czasem coraz więcej czytelników dołączało do celebrowania literatury. W 1995 roku podczas 28. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO Światowy Dzień Książki i Praw został proklamowany. Co roku UNESCO wybiera Stolicę Światowej Książki. Madryt jako pierwsze miasto otrzymało ten zaszczytny tytuł.


ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM
Uczcij z nami 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Przyłącz się do organizowanej przez nas akcji Żonkile.


❗ UWAGA❗
Wydłużamy czas nauki zdalnej do 16.04.


ŚWIATOWY DZIEŃ WIEDZY O AUTYZMIE
2 kwietnia to ŚWIATOWY DZIEŃ WIEDZY O AUTYZMIE
Dołącz do akcji „POLSKA NA NIEBIESKO” – więcej informacji na szkolnym FB.


WIELKANOC 2021
W środę na naszej wirtualnej świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie Wielkanocne. Część artystyczna pokazywała nasze piękne zwyczaje świąteczne, następnie był czas na składanie sobie życzeń. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w przygotowanym wystąpieniu. Dziękujemy również obecnym na spotkaniu rodzicom, nauczycielom oraz innym uczniom, którzy chcieli spędzić ten czas z nami!
Życzymy raz jeszcze WESOŁYCH ŚWIĄT!
🙂https://www.youtube.com/watch?v=4Zt6YqjkS6A – link do piosenki


DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA
„21 marca obchodzony jest na całym świecie Dzień Zespołu Downa. My też chcemy przyłączyć się do obchodów tego dnia, dlatego zachęcamy Was do obejrzenia filmu i zapoznania się z plakatem oraz do przyłączenia się do symbolicznej akcji​ założenia lub zaprezentowania skarpetek​ – w różnych, wesołych kolorach (w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par)​ ​ i utrwalenia tego na fotografii, którą możecie dodać w komentarzu pod tym postem.” – więcej informacji na szkolnym FB
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji – 
https://drive.google.com/drive/folders/10P4sz5tlLmap-Z-jPG8szv2zRvZn7z0x

nakładka Dzień Downa

NAGRODY ZA WYNIKI W NAUCE I ZACHOWANIE – I SEMESTR
Na przełomie lutego i marca Pani Dyrektor E. Kostrzewa wręczyła uczniom szkoły branżowej osiągającym w I semestrze wysokie wyniki w nauce dyplomy i stypendia szkolne, natomiast uczniom wyróżniającym się w szkole przysposabiającej – dyplomy Super Ucznia i słodkie upominki. Gratulacje dla wszystkich!!!

rozdanie nagród

❗ UWAGA❗
W związku z obecną sytuacja epidemiczną, znacznym wzrostem zachorowań na COVID-19 i w trosce o zdrowie uczniów i pracowników szkoły decyzją dyrektora od 19.03.2021r. (piątek) do 9 kwietnia ZSS nr 105 przechodzi w TRYB PRACY ZDALNEJ. Szczegóły u wychowawców.


🌷 DZIEŃ KOBIET I MĘŻCZYZN 💪
Z tej okazji Samorząd Uczniowski częstował wszystkich cukierkami 🍬🍬🍬

8 marca


❗ UWAGA❗
1-5 marca – ZAJĘCIA NA TERENIE SZKOŁY mają uczniowie SZKOŁY BRANŻOWEJ. Klasy trzecie hotelarskie mają praktyki w hotelu w poniedziałki i piątki – wyjście ze szkoły – jak dotychczas, klasa 2o – praktyki w Wilanowie (piątki). Uczniowie szkoły przysposabiającej – nauczanie zdalne.
8-12 marca – uczniowie SZKOŁY PRZYSPOSABIAJĄCEJ- NAUKA W SZKOLE, a uczniowie szkoły branżowej – nauka zdalna. Praktyki klas III hotelarskich i 2o- bez zmian. Jednocześnie przypominam, że zgodnie z rekomendacjami Ministra Zdrowia OD 1 MARCA obowiązuje NAKAZ zasłaniania ust i nosa, ale TYLKO poprzez NOSZENIE MASECZEK. ❗️ SAMA PRZYŁBICA NIE JEST WYSTARCZAJĄCA ❗️W związku z tym na terenie szkoły w częściach wspólnych uczniów, nauczycieli i pracowników OBOWIĄZUJE NAKAZ NOSZENIA MASECZEK.


DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 
DBI obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange oraz Facebook, Google, Samsung, Librus oraz Elektrownia Powiśle. Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 obchodzimy 9 lutego. DBI ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. W tym roku również bierzemy w nim udział.

DBI

🧡 WALENTYNKI ❤


dzień otwarty szkoły-plakat

❗ UWAGA❗
Od 1.02.2021r. nasza szkoła przechodzi w tryb nauczania hybrydowego. W związku z tym w dniach:
• 1-5.02.21r. uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy uczą się zdalnie, a uczniowie szkoły branżowej –stacjonarnie- na terenie szkoły
• 8-12.02.21r. uczniowie szkoły branżowej uczą się zdalnie, a uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy – stacjonarnie- na terenie szkoły. Wszystkie zajęcia będą odbywać się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Świetlica pracuje według dotychczasowego planu.
Szczegółowe informacje u wychowawców klas.


DZIEŃ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
Już po raz 15. obchodzimy w Polsce – Dzień Ochrony Danych Osobowych, którego celem jest uwrażliwienie ludzi na potrzebę ochrony swojej prywatności i danych osobowych. Nasi uczniowie widzą doskonale jak chronić swoje dane i jak bezpiecznie czuć się w sieci. Od lat uczestniczymy w programie UODO „Twoje Dane – Twoja Sprawa”.

UODO

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH HOLOKAUSTU
27 stycznia, w rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau w 1945 roku, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
Pamiętamy. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3198253000275510&id=124646097636231

Dzień Holokaustu


❗ UWAGA❗
Informujemy, iż w oparciu o aktualne przepisy prawa oświatowego, w trosce o zdrowie uczniów i pracowników oraz po uwzględnieniu szkolnej sytuacji epidemicznej (w tym tygodniu pozytywny wynik Covid-19 otrzymało 5 pracowników administracji i obsługi) w dniach 18-29.01.2021 nasza szkoła pracuje w TRYBIE ZDALNYM. Jednocześnie informujemy, iż od 25.01.21 r. uczniowie klas III szkoły branżowej będą realizować zajęcia praktyczne NA TERENIE SZKOŁY z zachowaniem reżimu sanitarnego i według nowego planu zajęć.


MIKOŁAJKI
Każdego roku w MIKOŁAJKI odwiedzał nas Mikołaj w towarzystwie Śnieżynek i częstował cukierkami. Na koniec spotkania wszyscy robiliśmy wspólne, pamiątkowe, świąteczne zdjęcia. ​ Niestety dziś jest to niemożliwe…W związku z tym Samorząd Uczniowski zaprasza do wspólnej, internetowej zabawy.Proponujemy, aby 7 grudnia każdy z nas dał się zobaczyć Mikołajowi – robiąc mikołajkowe selfie lub zakładając czapkę Mikołaja na lekcje online.


5 GRUDNIA – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA
🤜🤛❤ Wszystkim uczniom i absolwentom ZSS nr 105, którzy w swoim wolnym czasie, bez względu na warunki atmosferyczne, z radością i ogromnym zaangażowaniem służyli pomocą, składamy serdeczne PODZIĘKOWANIA życząc dużo zdrowia, ponieważ czas pandemii niedługo minie i znów wrócimy do akcji 🥰😁 😁


3 GRUDNIA – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Ten Dzień wpisał się na stałe do kalendarza naszej szkoły. Solidaryzujemy się z wszystkimi osobami niepełnosprawnymi, które tak jak i my czują, pragną kochać i być kochane, chcą mieć przyjaciół, mają swoje marzenia, pasje, obdarzone są rozlicznymi talentami … . Wszyscy jesteśmy tacy w swoich potrzebach – szczególnie tych emocjonalnych, tylko niepełnosprawność czy choroba ogranicza możliwość ich realizacji; sprawia, że jest trudniej urzeczywistniać marzenia i osiągać wyznaczone cele… . Niech słowa Anny Dymnej „Losu się nie przechytrzy, ale można sprawić, by ludzie chorzy i niepełnosprawni mogli się czasem uśmiechać…” towarzyszą nam w każdym dniu naszego życia.


ANDRZEJKI
W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski zaprasza na tradycyjne – wspólne świętowanie andrzejek w szkole. Poniżej zamieszczamy link do zabawy: https://view.genial.ly/…/presentation-andrzejkowe…


TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
Samorząd Uczniowski ZSS 105, ul. DŁUGA 9 zaprasza do wspólnego świętowania TYGODNIA ŻYCZLIWOŚCI


GÓRA GROSZA
Edycja Góry Grosza już trwa! W tym roku akcję przedłużono aż do 31 maja 2021 roku! Zbieramy grosze w domu, po powrocie do szkoły, wrzucimy je do klasowego słoika.


„SZKOŁA DO HYMNU”
Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Szkoła do hymnu 2020” – odśpiewaliśmy hymn narodowy we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11


SZKOŁA PAMIĘTA
„Tyle naprawdę żyjemy, ile żyje pamięć o nas” – słynne słowa Jana Karskiego …
W ramach akcji MEN #SzkołaPamięta tworzymy szczególny projekt – Karty Pamięci. Tworzymy karty historii swojej rodziny, odtwarzamy historię naszej szkoły oraz upamiętniamy ciekawe postaci. Zachęcamy do udziału.

szkoła pamięta

! UWAGA !
Informujemy, że na podstawie aktualnych przepisów prawa oświatowego i w trosce o zdrowie naszych uczniów i pracowników szkoły, w dniach 26 października – 8 listopada 2020r. nasza szkoła przechodzi w tryb nauczania zdalnego. Wszystkie zajęcia – teoretyczne i praktyczne będą prowadzone online na platformie Teams. Prosimy Państwa o wsparcie swoich dzieci, aby mogły aktywnie uczestniczyć w zajęciach zdalnych. Życzymy dużo zdrowia i spokoju.

ogłoszenie

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
14 października uroczyste ślubowanie na regulamin szkolny złożyli uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Specjalnych Nr 105. Ze względu na pandemię koronawirusa uroczystość przebiegła w skromnym składzie. Obecni byli jedynie Pierwszoklasiści czyli bohaterowie tego dnia, ich wychowawcy i Dyrekcja. Hymn szkoły, brawurowo zagrała na flecie prostym Anna Wiśniewska uczennica klasy 1p. Słowa otuchy pierwszakom dodała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Joanna Nienałtowska. Pani Dyrektor Elżbieta Kostrzewa złożyła uczniom i nauczycielom życzenia szlachetnego zdrowia oraz pomyślności w naszej społeczności. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia.


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ ELEKTROŚMIECI
13 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci. Jest to to ogólnoświatowe wydarzenie, zainicjowane przez stowarzyszenie WEEE Forum. Oficjalnym organizatorem działań w Polsce jest ElektroEko – Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Klimatu i Ministerstwo Rozwoju.


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

7 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięło udział 110 uczniów, którzy wybrali swoich przedstawicieli spośród ośmiu kandydatur. Więcej informacji w zakładce Informacje dla uczniów.


ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
2 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Największe umiejętności w mnożeniu posiada uczeń klasy 3a MICHAŁ STANISZEWSKI. 😁🏆GRATULUJEMY


OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
29 września jak co roku spotkaliśmy się na szkolnych obchodach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Tegoroczna edycja odbyła się w dwóch turach ( pierwsza dla szkoły branżowej, druga dla szkoły przysposabiającej do pracy). W tym roku bohaterem naszego spotkania z literaturą był Jan Kochanowski najwybitniejszy poeta polskiego renesansu nazywany „ojcem poezji polskiej” i jego „Fraszki”. Trudny język staropolski nie przeszkodził nam w ich rozumieniu i delektowaniu się ich kunsztem.

plakat dzień głośnego czytania

15 września obchodzimy na całym świecie MIĘDZYNARODOWY 🟢 DZIEŃ ⭕️ KROPKI 🟡
Z tej okazji zachęcamy wszystkich aby we WTOREK 15.09.2020r. przyszli do szkoły ZAKROPKOWANI


rozpoczęcie roku szkolnego

Skip to content