Projekty zawodowe


“MŁODZI PRZEDSIĘBIORCZY. Program rozwoju kompetencji społecznych i obywatelskich w szkołach branżowych”- CEO

PAPIEROWE“, to wspólna inicjatywa projektów edukacyjno-społecznych i introligatorów. Dzięki grantowi z programu Młodzi Przedsiębiorczy Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) uczniowie klas introligatorskich założyli manufakturę rękodzieła papierowego.


“MŁODZI PRZEDSIĘBIORCZY. Program rozwoju kompetencji społecznych i obywatelskich w szkołach branżowych”- CEO

Fryzjerzy z Długiej zapraszają w marcu i kwietniu, do swojego Salonu Uczesani znajdującego się w pracowni fryzjerskiej, na zabiegi regenerujące włosy. Termin wizyty należy ustalić z nauczycielem (p. Arek)

Młodzi Przedsiębiorczy

“KWIATOWE KOMPOZYCJE”

W zeszłym roku klasa III o (obecnie III w) wzięła udział w konkursie „Mam Pomysł” organizowanym przez Klub Inteligencji Katolickiej, realizując projekt „Kwiatowe Kompozycje”.

W ramach projektu zaplanowaliśmy wykonanie 6 dekoracji z kwiatów żywych ciętych i sztucznych umieszczonych na okolicznych pomnikach.

Najpierw napisaliśmy kosztorys, po zatwierdzeniu którego otrzymaliśmy pieniądze na sprzęt i materiały. Zrobiliśmy niezbędne zakupy, a potem zaczęliśmy realizować nasze plany.

Wykonaliśmy następujące dekoracje:

  • Pamiątkowa tablica Szpitala Powstańczego na ul. Kilińskiego
  • Pomnik Czołgu Pułapki
  • Pomnik Małego Powstańca
  • Grobowiec Kardynała Wyszyńskiego w Bazylice Archikatedralnej św. Jana
  • Pomnik Kobiet w Powstaniu Warszawskim
  • Pomnik Powstania Warszawskiego.

Po wykonaniu wszystkich dekoracji rozliczyliśmy się z otrzymanej zaliczki, a 22 września 2022r. wzięliśmy udział w gali, podsumowującej projekt. Wykonaliśmy i przedstawiliśmy na niej prezentację projektu. Otrzymaliśmy  gratulacje i dyplomy. Potem był toast i tort!


„ROZCZESANI – ODWAŻNIEJSI ZAWODOWO” – PROJEKT FRYZJERSKI
plakat_projekt fryzjerski

W terminie od 22.02 do 07.06.2021r. realizujemy projekt „Rozczesani- odważniejsi zawodowo” polegający na nabywaniu nowych umiejętności zawodowych. Będziemy podczas dodatkowych zajęć z nauczycielem zawodu uczyć się projektować fryzury. Do tego celu zakupiliśmy główki treningowe z naturalnymi włosami, szablony magnetyczne do wykonywania rysunku i główkę ze specjalnymi przestrzennymi modelami form strzyżenia PIVOT POINT.

„ROZCZESANI – ODWAŻNIEJSI ZAWODOWO” i „STOLARSKIE RĘKODZIEŁO”

Nasi uczniowie z klasy 2f  tworzą dwa zespoły projektowe, które swe działania skierują do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Działania te realizowane są w ramach programu „Aktywna Warszawska Młodzież”.

W ramach projektu „ROZCZESANI – ODWAŻNIEJSI ZAWODOWO”, uczniowie klas o profilu fryzjerskim, wykonają zabiegi pielęgnacyjne włosów.

W ramach projektu „STOLARSKIE RĘKODZIEŁO” uczniowie klas o profilu stolarskim wykonają drewniane, dekorowane podkładki pod kubki, umożliwiające stabilne utrzymanie kubka z napojami. Będzie to miły uczynek dla mieszkańców.

PODSUMOWANIE PROJEKTÓW REALIZOWANYCH PRZEZ KLASĘ 2F

Stolarze i fryzjerki z klasy 2 F wiosną realizowali projekty; „Stolarskie rękodzieło” i „Rozczesani – odważniejsi zawodowo”, za które zostali nagrodzeni pięknymi dyplomami. Projekty te były realizowane w ramach konkursu Mam Pomysł, prowadzonego przez Klub Inteligencji Katolickiej. Konkurs finansowało miasto stołeczne Warszawa w ramach programu Aktywna Warszawska Młodzież.


Możesz również polubić…

Translate »
Skip to content